Web zprávy

Finsko: Premiérku „doběhla“ trasovací aplikace. Už podruhé skončila v izolaci a čeká na testy

Marinová je „bez příznaků a cítí se dobře“, uvedl kabinet ve svém komuniké.

Finská vláda spustila aplikaci na dohledávání kontaktů 1. září a lidé ji masivně využívají, uvedla AFP, podle níž si ji už stáhlo na 1,8 milionu lidí. Finsko přitom má přibližně 5,5 milionu obyvatel.

Koronavirus ONLINE: Další raketový nárůst v Česku. A na 200 nakažených v oblíbených lázních

Finsko možná zmírní pravidla pro cestování

Marinová ve čtvrtek na dálku hovořila se svými evropskými protějšky i se členy svého kabinetu o možném uvolnění restrikcí ohledně cestování do Finska.

Severskou zemi pandemie způsobená koronavirem zasáhla poměrně mírně, ale v polovině srpna omezila cesty z většiny zemí EU. Finsko má v tomto ohledu jeden z nejrestriktivnějších přístupů z celé sedmadvacítky.

Boj s koronavirem ve FinskuBoj s koronavirem ve Finsku | Reuters

Finsko přes své hranice vpouští v zásadě jen cestující ze zemí, v nichž bylo v posledních 14 dnech jen do deseti nakažených na 100 000 obyvatel. Helsinky však uvažují o tom, že by toto omezení zmírnily a přípustný počet nakažených by v souladu s ostatními evropskými státy zvýšily na 25 na 100 000 obyvatel.

Obezita jako riziko těžkého průběhu koronaviru. Experti řekli, proč tlouštíci trpí

Premiérka pracovala z domova už v dubnu

Vláda čelí tlaku na zmírnění cestovních omezení, aby ulehčila firmám v Laponsku, regionu na severu země, který je v zimě závislý na cestovním ruchu.

Samotná Marinová už z domova pracovala například v dubnu, kdy se v jejím okolí objevil případ koronavirové nákazy. Finsko dosud podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) zaznamenalo 8469 případů covidové infekce a 337 souvisejících úmrtí.Také přečtěte

Nejbohatší Číňan se po čtvrt roce ukázal. Učil jsem se a přemýšlel, řekl

Ma měl v projevu říct, že se „učil a přemýšlel“ a dospěl k závěru, že čínští …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *