Web zprávy

Fitness centra zavřela ze dne na den, provozovatelům vadí špatná komunikace

„Očekávali jsme, že budeme mít čas se na další opatření připravit. Toto je další krutá rána fitness sektoru, který už od června počítá obrovské ztráty,” uvedla prezidentka komory Jana Havrdová.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) nejprve uvedl, že „nová pravidla se oznamují vždycky ve středu”. Následně bylo avizováno, že další tisková konference bude už v pátek a nová opatření budou platit od pondělí. Načež se brífink přesunul na čtvrtek a opatření platí od pátku.

Rezervy provozovatelé vyčerpali už při první vlně epidemie. Po ní musela činnost ukončit zhruba desetina provozů.

I bez zásadních restrikcí většině fitness center po uvolnění proti předchozím letům výrazně klesla návštěvnost.

Komora po čtvrtečním vyhlášení restrikcí uspořádala rychlý průzkum mezi svými členy. Zapojilo se do něj 250 provozovatelů fitness center, 191 osobních trenérů a instruktorů skupinových lekcí a 11 dodavatelů sportovního vybavení. Při počtu 1250 fitness center na českém trhu každé při dvoutýdenním uzavření ztratí v průměru 228 tisíc korun.

Na 250 provozovatelů fitness center a 191 osobních trenérů je přímo navázaných dalších 5 035 pracovních pozic. Více než polovina z nich jsou OSVČ, zhruba čtvrtina jsou lidé pracující na dohodu o pracovní činnosti nebo provedení práce.

„Nařízení respektujeme, ale takto rychlý krok vlády bude mít pro fitness sektor drtivé ekonomické dopady. Na základě vyčíslených škod začínáme jednat o cílené pomoci fitness sektoru s Hospodářskou komorou a Národní sportovní agenturou a pevně věříme, že nám vláda pomůže,” uzavřela Havrdová.

Také přečtěte

V domě u Prahy našli postřeleného muže. Zřejmě se zranil sám

Policisté dostali informaci o zraněném muži od záchranné služby před 10. hodinou. Podle prvních informací …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *