Web zprávy

Forum 2000: Cichanouská se setká s Albrightovou nebo Petříčkem

V Bělorusku trvají nepokoje od srpnových prezidentských voleb. Po nich se prohlásil vítězem dlouholetý prezident Alexandr Lukašenko, opozice spojená kolem Cichanouské, ale výsledky voleb označila za zfalšované. Volby neuznala ani Evropská unie.

„Brutální popírání svobodné volby Bělorusů se nás v Česku bytostně dotýká – jde o blízký evropský národ, sdílíme důležitou a neradostnou část moderní historie a pojí nás husté předivo mezilidských vztahů. Jsme poctěni, že se Svjatlana Cichanouská konference zúčastní a budeme jí moci vyjádřit naši podporu“, řekl k tomu ředitel pořádající Nadace Forum 2000 Jakub Klepal.

Dalšími účastníky konference Forum 2000 budou íránská advokátka, aktivistka za lidská práva a nositelka Nobelovy ceny míru Shirin Ebadiová, zvláštní zástupce pro lidská práva Evropské unie Eamon Gilmore, profesor evropských studií na Oxfordské univerzitě Timothy Garton Ash, ruský šachový velmistr a občanskoprávní aktivista Gary Kasparov, americký ekonom Jeffrey Sachs či Eileen Donahoe, výkonná ředitelka Global Digital Policy Incubator na Stanfordově univerzitě.

Aktuální ročník Fora 2000 proběhne od 12 do 14. října. Vzhledem k situaci kolem onemocnění COVID-19 se uskuteční on-line.

EU zveřejnila sankční seznam běloruských pohlavárů, Lukašenko na něm není

Lukašenko je pošesté prezidentem Běloruska. I přes masové protestyTaké přečtěte

Recepty na lehké zahřívací menu

Šťastný nový rok, milí čtenáři. Aby byl dobrý po všech stránkách, tedy i na talířích, chystáme …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *