Web zprávy

Francouz, který držel hladovku za povolení eutanazie, opět přijímá potravu | iROZHLAS

Těžce nemocný Francouz, který chtěl hladovkou a umíráním v přímém přenosu protestovat proti nemožnosti eutanazie, svůj protest ukončil. Je mu opět poskytována výživa a chce se za sedm až deset dní vrátit z nemocnice domů. Agentuře AFP ve středu řekl, že nebyl schopen vést svůj boj.Paříž

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít„Už jsem nebyl schopen vést svůj boj,“ řekl pacient, který byl hospitalizován na začátku týdne | Foto: Gonzalo Fuentes | Zdroj: Reuters

Sedmapadesátiletý Alain Cocq, který trpí vzácným onemocněním tepen, z východofrancouzského Dijonu potvrdil, že opět přijímá potravu a tekutiny.

„Už jsem nebyl schopen vést svůj boj,“ řekl pacient, který byl hospitalizován na začátku týdne.

Cocq na konci minulého týdne oznámil, že už nebude přijímat žádnou potravu a tekutiny a své umírání bude přenášet na facebooku. Sociální síť však podle francouzských médií sdělila, že přenos zablokuje.

Muž trpí nevyléčitelnou nemocí, která způsobuje slepování stěn tepen, což brání krevnímu oběhu.


Vláda odmítla snahu o legalizaci eutanazie, podle kritiků návrh odporuje základním lidským právům


Číst článek

Cocq se se svou žádostí o aktivní dopomožení k smrti obrátil dokonce i na prezidenta Emmanuela Macrona. Ten mu ale také sdělil, že záměrné zabití pacienta francouzské zákony neumožňují.

Eutanazie obecně znamená možnost úmyslně usmrtit pacienta s nevyléčitelnou nemocí na jeho vlastní žádost, a to za účelem zkrácení jeho utrpení. Ve většině zemí je nezákonná, uznává ji jen velmi málo států. Jako první na světě ji v roce 2002 legalizovalo Nizozemsko, umožňuje ji také Belgie, Lucembursko, Kolumbie a Kanada.

Například ve Francii je však přípustná pasivní eutanazie spočívající v odpojení od přístrojů a nepřímá eutanazie, při níž silné léky tiší bolest a zároveň jako vedlejší účinek urychlují umírání.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Golfista Thomas zaklel. Přišel o sponzora a musí projít nápravným programem

Justin Thomas v prvním kole na US Open na hřišti v Mamaronecku | foto: AP „Nezklamalo …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *