Web zprávy

Galerie Fasáda: V Divadelní ulici se otevřel nový výstavní prostor

Kurátorka Markéta Musilová přizvala sedm žen a sedm mužů z řad českých výtvarných umělců. „Neméně důležitou úlohu ve výběru sehrálo i vzájemné fungování tvorby vyplývající z mých předchozích zkušeností a potenciál fungování jejich děl v tomto neobvyklém prostoru,“ uvedla kurátorka.

Přizvaní umělci dávají prostřednictvím svých děl stvořených pro otvory po oknech ve fasádě někdy nahlédnout do svého soukromí, za okna svých domácností, případně naznačují, co o nich a jejich nejbližších prozradilo nedávné období nařízené karantény. Autoři dostali desky o velikosti dva krát jeden metr a peníze na materiál.

S Milošem S. se rozloučila rodina i známí.

I přes práci s externím prostředím, které pro prezentaci tohoto typu umění nenabízí ideální podmínky, současný spolumajitel domu Jozef Onderka ve spolupráci s Markétou Musilovou plánují výstavní program, jenž se bude obměňovat dvakrát ročně. Slibují převážně apolitické náměty výstav, které mají tento veřejný prostor zkrášlovat.

Fasáda se nachází na křižovatce ulic Krocínova a Divadelní a výstavu lze navštívit kdykoliv.

Výbuch v domě

V Divadelní ulici v dubnu 2013 způsobil unikající plyn z potrubí pod chodníkem silný výbuch. Exploze zranila čtyři desítky lidí a poškodila okolní domy. Vyšetřovatelé poté zjistili, že důvodem bylo porušení technických norem v 70. letech 20. století. Viník, stavbyvedoucí bývalého podniku Středočeské plynárny, potrestán nebyl, už před delší dobou zemřel. Škodu způsobenou explozí tehdy policie vyčíslila na 275 milionů korun.Také přečtěte

Utajený labyrint. Pražské pasáže jsou kronikou designu i architektury

Nejvíce pasáží najdeme v okolí Václavského náměstí a na Novém Městě, od konce 19. až …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *