Web zprávy

Gazdík navrhne, aby starostové s Piráty ve sněmovních volbách příští rok nespolupracovali | iROZHLAS

Lídr STAN ve Zlínském kraji Petr Gazdík kritizuje jednání Pirátů, dvojblok v kraji nevytvořili. Podle něj se pirátská strana přiklonila k variantě koalice, kterou chce vítězné ANO sestavit s Piráty, ODS a ČSSD. Gazdík navrhne, aby Starostové a nezávislí (STAN) s Piráty pro parlamentní volby nespolupracovali. Volby do Poslanecké sněmovny budou příští rok.Zlín

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítLídr STAN ve Zlínském kraji Petr Gazdík | Foto: Filip Jandourek

„Naštvalo nás to, byl jsem v pondělí v Praze na vyjednávání s vedením Pirátů, kde nám bylo přislíbeno, že celostátní politika se projeví ve Zlínském kraji a Piráti nás budou brát jako preferovaného partnera. Na základě i toho jsme se rozhodli, že nepřijmeme nabídku ANO a nepůjdeme do koalice s ANO a tím nevystrnadíme Piráty z koalice. Že budeme postupovat férově a Pirátům o této nabídce řekneme a dáme najevo, že pro nás je prioritnější být v koalici s nimi, o čem svědčila i nabídka na post hejtmanky (pro Piráty), kterou bychom podporovali,“ uvedl Gazdík.


Z prvního kola rovnou do Senátu. Čím vysvětlit úspěch děčínského senátora za STAN Zbyňka Linharta?


Číst článek

Ve Zlínském kraji ve středu pravděpodobně oznámí ANO, Piráti, ODS a ČSSD vznik společné koalice. ČTK to nezávisle na sobě řekli zástupci ANO a Pirátů. Od 17.00 mají všechny čtyři subjekty naplánované společné jednání ve Zlíně, po něm by vytvoření koalice mohly oficiálně oznámit.

Ze 45 křesel v zastupitelstvu by jich koalice měla 24. Volební jednička Pirátů Hana Ančincová řekla, že Piráti vytvořili pro vyjednávání dvojblok s ODS. Společně podle ní odmítají spolupráci s dosavadním lidoveckým hejtmanem Jiřím Čunkem. Lidovci přitom vyzvali Piráty, STAN a ODS k vytvoření funkční koalice, která by měla 26 křesel v zastupitelstvu.

Hnutí ANO ve volbách v kraji získalo 19,08 procenta hlasů, druzí lidovci 18,62 procenta. Oba subjekty mají v pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu po devíti mandátech. Třetí Piráti budou mít šest zastupitelů, stejně jako STAN. Na pátém místě je ODS s pěti zastupiteli, šestá je ČSSD se čtyřmi mandáty. Sedmou příčku obsadila SPD se třemi zastupiteli, stejně jich má koalice Trikolóry, Soukromníků a Nezávislých, která byla osmá.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Litva má zájem o hokejové MS 2021. Nabídla Lotyšsku pomoc s pořádáním

ilustrační snímek | foto: iihf.com „Pokud by Lotyšsko potřebovalo pomoc, může se na nás spolehnout,“ uvedl …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *