Web zprávy

Gazdík si vyříkal spor s Piráty, odklad hlasování o spolupráci nenavrhne


Gazdík původně chtěl na základě vyjednávání o koalici ve Zlínském kraji hlasování o dva týdny odložit.

„S vedením Pirátů se dnes podařilo dohodnout na komunikaci do budoucna, aby nevznikaly problémy, jakým byl ten včerejší s koalicí ve Zlínském kraji. Nebudu tedy navrhovat odložení hlasování o spolupráci STAN a Pirátů pro volby 2021,“ uvedl Petr Gazdík na Twitteru.

Ve středu Gazdík řekl, že Piráti zástupcům STAN při povolebním jednání lhali.

„Naštvalo nás to, byl jsem v pondělí v Praze na vyjednávání s vedením Pirátů, kde nám bylo přislíbeno, že celostátní politika se projeví ve Zlínském kraji a Piráti nás budou brát jako preferovaného partnera. Na základě i toho jsme se rozhodli, že nepřijmeme nabídku ANO a nepůjdeme do koalice s ANO a tím nevystrnadíme Piráty z koalice,“ uvedl.

Podle předsedy STAN Víta Rakušana jde o vypjatou situaci v jednom kraji. Spolupráce s Piráty v dalších 11 krajích je podle něj po krajských volbách velmi dobrá.

Ve Zlínském kraji by nakonec měla vládnout koalice ANO, Pirátů, ODS a ČSSD v čele s hejtmanem Radimem Holišem, krajským volebním lídrem ANO a starostou Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku. V devítičlenné radě obsadí ANO tři křesla, tři budou mít také Piráti, dvě ODS a jedno ČSSD.

Subjekty ve středu ve Zlíně podepsaly memorandum o dohodě na koalici. V zastupitelstvu bude mít 24 ze 45 křesel.

Také přečtěte

Bidenova středeční inaugurace obrazem

Americký prezident Joe Biden ve středu složil přísahu a v doprovodu manželky Jill poprvé ve funkci vešel …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *