Web zprávy

Gracious David-West z Nigérie zabil 9 žen: Vrah dostal trest smrti

Soud v jihonigerijském Port Harcourtu v pátek vynesl rozsudek smrti nad sériovým vrahem. Loni v hotelových pokojích zabil devět žen. Podle rozsudku bude oběšen. Jak uvedl zpravodajský server BBC, v Nigérii byl naposledy rozsudek smrti vykonán v roce 2016.

Šestadvacetiletý Gracious David-West své oběti, mezi nimiž byly i prostitutky, nejprve svázal a pak uškrtil. Jedna žena útok přežila, ale u soudu nesvědčila a není známo, kde se zdržuje.

Bestie Fikáčková mučila a vraždila novorozená miminka: Jak jí to mohlo procházet?

David-West se přiznal hned na počátku vyšetřování a doznal i vraždy dalších šesti žen, ale za ty souzen nebyl, protože se nenašlo dost důkazů.

Rozsudek se týká devíti obětí, které muž zabil loni mezi červencem a zářím. Navzdory přiznání soudce trval na tom, aby se proces konal vzhledem k závažnosti zločinu. Vyšetřovatelé měli podezření, že je pachatelů víc.

Loni v září vraždy v téměř dvoumilionovém Port Harcourtu vyvolaly pozdvižení a lidé vyšli do ulic a dožadovali se objasnění případů.

Sexy modelku unesli za bílého dne na ulici: Její tělo se našlo v mělkém hrobě

David-West byl zatčen 19. září, krátce potom, co z města odjel. V tu dobu se na něj už policie zaměřila. Jedna z bezpečnostních kamer ho zachytila vycházet z hotelu a jeho fotografie se šířila po sociálních sítích. Ve svém rodišti v deltě Nigeru byl členem pouličního gangu. V Port Harcourtu využíval levné hotely, v nichž většinou nepoužívají bezpečností kamery. Oběti podle policie zřejmě lákal historkou, že je voják a může za jejich služby dobře zaplatit.Také přečtěte

Jak vláda změní systém PES? Čekáme na tiskovou konferenci

Ministři se na mimořádném zasedání vrátí také k pravidlům pro skiareály, o jejichž otevření usiluje …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *