Web zprávy

Hamáček: Kandidáti za Lepší Sever se do ČSSD vrátit nemohou. Nebudu platit kampaň expravičáků | iROZHLAS

Kandidáti, kteří přerušili svá členství v ČSSD, aby mohli do krajských voleb jít za koalici Lepší Sever, je podle předsedy strany a vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) nemohou obnovit. Řekl to v pondělí novinářům. Hamáček je přesvědčen o tom, že metoda, kterou někteří politici v Ústeckém kraji zvolili, je proti stanovám sociální demokracie. „Už nejsou členy sociální demokracie,“ uvedl Hamáček.Ústí nad Labem

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítKandidáti, kteří přerušili svá členství v ČSSD, aby mohli do krajských voleb jít za koalici Lepší Sever, je podle předsedy strany a vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) nemohou obnovit | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Automaticky tam naskočilo příslušné ustanovení, že pokud někdo kandiduje za jiný subjekt než sociální demokracii, tak mu zaniká členství, a to přerušení členství na to dle mého názoru a dle názoru našich právníků nemá vliv,“ řekl šéf strany Hamáček.


Inventura krajských kandidátek: do voleb jdou hejtmani, odpadlíci i ministryně. Jaké jsou jejich šance?


Číst článek

Dotčení politici zatím informaci oficiálně nemají, Hamáček řekl, že strana se věnuje kampani. „Technické věci vyřešíme poté,“ podotkl.

ČSSD byla nejprve v trojkoalici Lepší Sever s Ústeckým fórem občanů (UFO) a mosteckým ProMost v čele se sociálnědemokratickým hejtmanovým náměstkem Martinem Klikou. Předsednictvo ČSSD však kandidátku neschválilo a podalo vlastní v čele s Jaroslavem Krákorou.

Lepší Sever kandiduje jako dvojkoalice. Kandidáti uskupení, kteří byli členové ČSSD, své členství ve straně přerušili, lídrem zůstává Klika.


Volby 2020

Sčítání volebních výsledků můžete sledovat na hlavní stránce iROZHLAS v sobotu 3. října a 10. října po 14 hodině. Volební speciály s podrobnými výsledky a přehledy naleznete zde:

„Rozhodli se spojit s uskupením, které z hlediska politiky nemá k sociální demokracii nijak blízko. A já jako předseda sociální demokracie nebudu platit kampaň expravičáků,“ řekl Hamáček. Dodal, že jako sociální demokrat a předseda strany má povinnost zajistit, aby strana byla reprezentována co nejlépe.

Na kandidátce ČSSD je na čtvrté pozici Petr Benda (BEZPP), bývalý předseda krajské ČSSD na Ústecku, který byl před lety donucen k odchodu. Benda po odchodu z ČSSD figuroval na společné kandidátce extremistické Dělnické straně sociální spravedlnosti (DSSS) a Paroubkových Národních socialistů Lev-21.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

XOR nabízí mobil s minimem funkcí. Některé překvapí, stejně jako cena

Titan, keramika, safírové sklíčko a jemná kůže. Právě takové materiály jsme mohli v minulosti najít …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *