Web zprávy

Hejtmanka Pecková se rozhodla ignorovat prezidenta. ‚Není pro mě morální podpora téhle země,‘ řekla | iROZHLAS

Po posledních slovech prezidenta Miloše Zemana vyzvala nová středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN) lidi, aby přestali hlavu státu sledovat. Na twitterovém účtu napsala, že ho začíná „absolutně ignorovat.“ Na dotazy serveru iROZHLAS.cz o prezidentu Zemanovi nechtěla odpovídat. „Opravdu se nechci panem prezidentem dále zabývat,“ podotkla Pecková.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítPetra Pecková | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Není pro mě morální podpora téhle země. A to je všechno, co k tomu chci říct. Opravdu se nechci panem prezidentem dále zabývat,“ řekla serveru iROZHLAS.cz Petra Pecková.

Na slova hlavy státu reagovala nově zvolená hejtmanka Středočeského kraje v sobotu večer. Na svůj twitterový účet napsala, že prezident je rád středem pozornosti a dále už ho nebude sledovat. Ke tweetu připojila i hashtag „nenitomujprezident“.

Na dotaz dodala, že nesouhlasí se vším, co prezident v rozhovoru pro MfD řekl.


V době pandemie by měl prezident ztělesňovat stejnou roli, jakou zastává podle Peckové slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. „Teď národ potřebuje morální podporu, potřebuje získat naději, potřebuje mít autority, kterým věří a na které se spolehne,“ popisuje.

„Já si myslím, že mnozí z těch, kteří ho volili, se dnes diví,“ uvedla Pecková k otázce, koho by si přála jako demokraticky zvoleného prezidenta.

Osobu prezidenta Miloše Zemana Pecková odmítla dále hodnotit.

Zeman: Ruku natahují i neschopní podnikatelé, na šéfa BIS máme materiál, Babiš dostane dva pokusy


Číst článek

„Ale opravdu platí, už se o něm bavit nechci. Prostě chci dodržet to, co jsem včera (v sobotu – pozn. red.) napsala ve svém tweetu, a nechci dělat pravý opak toho, co jsem napsala,“ dodala na závěr Petra Pecková.

Na rozhovor prezidenta Zemana reagovala celá řada politiků. Velkou odezvu způsobila Zemanova věta o údajné složce na Michala Koudelku, ředitele Bezpečnostní informační služby, kterého opakovaně odmítá jmenovat generálem.

„Snaha Miloše Zemana o likvidaci ředitele BIS Michala Koudelky není klukovina ani trucpodnik. Je to dlouhodobá a systematická snaha o rozvracení ústavního pořádku České republiky,“ uvedl například Jan Lipavský (Piráti), místopředseda sněmovního výboru pro obranu.

Barbora Navrátilová

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Moskva láká na Hitlerova krokodýla

Vycpaný aligátor Saturn je novou atrakcí moskevského státního Darwinova muzea, které otevřelo v rámci rozvolňování koronavirových …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *