Web zprávy

Hlad po hodinkách Applu je obrovský, čekací doby se prodlužují

Situace je stejná u levného modelu Watch SE, ale také u špičkové varianty Watch Series 6. Ještě minulý týden Apple na svých stránkách informoval, že dodací doba je čtyři až šest dní podle zvoleného provedení.

Aktuálně se však čekací doba prodloužila na šest až osm týdnů. Pokud tedy lidé nyní chtějí objednat chytré hodinky s logem nakousnutého jablka přímo ze stránek Applu, zpravidla si na ně počkají do konce října, nebo dokonce až do začátku listopadu.

Apple Watch SE.

Foto: archív výrobce

Některé modely je možné zakoupit v tuzemských internetových obchodech i bez čekání, ale nabídka také rozhodně není tak pestrá jako minulý týden. I to svědčí o tom, že poptávka stejně jako v minulých letech převyšuje nabídku.

Apple Watch SE startují na částce 7990 Kč. Těmi nejlepšími dostupnými technologiemi se pak chlubí Watch Series 6, tyto hodinky se v tuzemských obchodech nabízejí v závislosti na velikosti a použitém řemínku od 11 490 Kč.

Vůbec poprvé jsou nové šestky dostupné v modré a červené barvě pouzdra. Pokud pomineme nové barvy pouzder, hodinky vypadají na první pohled velmi podobně jaké předchozí série s pořadovým číslem pět. Hlavní změny se totiž již tradičně udály uvnitř, hodinky pracují s procesorem Apple S6, který je výkonnější, energeticky úspornější a zároveň má přesnější barometr.

Hranatý rámeček hodinek je vyroben podobně jako počítače s logem nakousnutého jablka ze stoprocentního recyklovaného hliníku. Apple zdůraznil, jaký důraz jeho produkty kladou na ekologii a udržitelnost.

Šéf Applu Tim Cook prohlásil, že nejde pouze o „prodlouženou ruku mobilu“, ale o plnohodnotného „zdravotníka, kterého si můžete vzít kamkoliv s sebou“. Nejnovější model má zcela nový senzor pro měření krevního tlaku.

K dispozici je samozřejmě také hromada řemínků, prostřednictvím kterých bude možné design hodinek personalizovat podle libosti. Zajímavé je, že nově bude možné používat řemínky bez jakéhokoliv zapínání. Novinka zvaná Solo Loop přijde vhod především sportovcům.

Apple Watch Series 6

Foto: archív výrobce

Také přečtěte

Mít pevné břicho se vyplatí. Jak ho získat?

Předchází bolestem zad Pevné bříško není jen věcí vzhledu, ale nese s sebou také celou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště