Web zprávy

Hlavní cenu vyhrál na Anifilmu japonský snímek Správnej sound. Bodovala i oscarová Dcera | iROZHLAS

Hlavní cenu za celovečerní film pro dospělé na 19. ročníku mezinárodním festivalu Anifilmu získal v Liberci japonský snímek Správnej sound. Mezi celovečerními snímky pro děti zvítězil film Marona vypráví svůj příběh. Výsledky oznámili pořadatelé online. Původně se mělo konat v libereckém divadle, kvůli protikoronavirovým opatřením organizátoři slavnostní zakončení přenesli do virtuálního prostoru.Liberec

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítVítězný film japonského režiséra Kenji Iwaisawa je vtipně střeleným snímkem o síle hudby a potřebě seberealizace. Film Marona vypráví svůj příběh režírovala Anca Damianová a vypráví o potřebě štěstí, hledání domova, a to z psího pohledu.

V kategorii krátkých filmů zvítězilo polské naturalistické road movie Acid Rain a mezi studentskou tvorbou zabodoval český film Dcera režisérky Darii Kashcheevy. Její film se stal zároveň nejlepším animovaným dílem v národní soutěži Český obzor a získal národní cenu v kategorii studentský film.

„S celkem třemi cenami z Anifilmu si tak Dcera může připsat další úspěch v už tak fenomenální soupisce cen,“ uvedla Zajícová. Dcera byla letos i v nominaci na jednu z cen americké filmové akademie Oscar.

Ze snímku Marona vypráví svůj příběh | Zdroj: Anifilm

Na Anifilmu vyhrál mezi nenarativními a abstraktními animacemi švýcarský snímek Průměrné štěstí a nejlepším videoklipem se stalo české video režijního tandemu Bety Suchanové a Nory Štrbové pro rapovou dvojici P/ST a jejich píseň Tíseň. V kategorii VR filmů uspěl americko-francouzský film BattleScar – punk vynalezly holky.


Opatření nezastavily animovaný film. Festival Anifilm se uskuteční, ale bez hudby


Číst článek

O vítězích národní soutěže Český obzor rozhodla ještě před zahájením Anifilmu svým hlasováním Rada animovaného filmu. Kromě Dcery získaly ocenění i další snímky. Nejlepším krátkým filmem se stal snímek Pračka Alexandry Májové. Tato autorka spolu s Kateřinou Karhánkovou získala cenu i v kategorii nejlepší televizní / online seriál za epizodu Na Lanýže ze seriálu Mlsné medvědí příběhy.

Cenu za nejlepší zakázkové dílo získal spot Dezinformace v online prostředí v režii Kryštofa Pacourka a cenu za nejlepší videoklip Talya La Lia: Shredder od režisérského dua Eliška Oz a Lee Oz.

V kategorii Nejlepší počítačová hra pro děti zvítězil britský projekt z Inkle Studios Heaven’s Vault a cenu za nejlepší výtvarný počin v počítačové hře si odnesla česká hra Jakuba Dvorského Pilgrims ze studia Amanita Design.

Cena za celoživotní přínos animovanému filmu byla letos udělena Ivo Špaljovi. „Tento mistr filmového zvuku je známý z mnoha animovaných filmů i dlouhodobou spoluprací s Janem Švankmajerem,“ uvedla mluvčí festivalu Gabriela Zajícová.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Muž obžalovaný z dvojnásobné vraždy žádá zastavení procesu, trvá už 11 let

Soudce Krajského soudu v Ostravě Miroslav Mucha, který se případem zabývá a dnes při hlavním …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *