Web zprávy

Hokejisté Plzně přestříleli na úvod sezony doma Spartu. Olomouc veze tři body ze Zlína | iROZHLAS

Hokejisté Plzně porazili v úvodním extraligovém kole 5:3 Spartu, dvěma góly k tomu přispěl útočník Tomáš Mertl. Zlín podlehl doma vinou nepovedené první třetiny 1:4 Olomouci. Karlovy Vary si poradily na svém ledě 3:2 s Mladou Boleslaví.

Zavřít

U puku zleva Roman Vráblík z Plzně a Robert Říčka ze Sparty | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Hostující Sparta vstoupila do utkání aktivněji, Rousek záhy skrytou střelou orazítkoval brankovou konstrukci. Domácí se směrem dopředu připomněli až v 6. minutě při vyloučení Kaliny. Po osvědčené spolupráci s Gulašem ale Mertl z mezikruží neuspěl.

Hokejová Kometa odkládá start sezony, v týmu se objevily příznaky koronaviru. Tým podstoupí testy

Číst článek

Gólman Sparty Machovský za chvíli stačil ramenem vyrazit ránu Suchého zápěstím z levého kruhu. Následně Indiáni nevyužili ani další početní výhodu a naopak v 9. minutě při vlastním oslabení skóroval z přečíslení dvou na jednoho po nabídce Horáka Pavelka.

Otřesení domácí v pokračující přesilovce jen díky pozornému gólmanu Frodlovi přečkali dvojitou šanci Rouska a vzápětí již při početní výhodě Sparty Košťálek ranou od modré čáry trefil pravou tyčku. Ve zbytku první dvacetiminutovky Indiáni ve snaze o vyrovnání otevřeli hru, další chybu defenzívy ale musel krátce před pauzou vyřešit proti nekrytému Rouskovi Frodl.

Na začátku prostřední části vyrovnal během přesilovky střelou z levého kruhu Mertl a vzápětí odkrytou branku přestřelil Gulaš. Hosté následně promarnili 69 vteřin trvající dvojnásobnou početní výhodu a naopak v oslabení po samostatném úniku mířil bekhendem nad Straka.

Po polovině utkání zblízka neskóroval Říčka a ve 35. minutě po dlouhém pasu Jiříčka tváří v tvář Machovskému dokonal obrat Indiánů na 2:1 Kracík. Faul Sukeľa navíc ve 39. minutě potrestal po přesné přihrávce Gulaše pohotově zakončující Mertl, o pouhých 14 vteřin později však dokázal trefou na 3:2 odpovědět na brankovišti nekrytý Říčka.

Již po 26 vteřinách závěrečné třetiny šťastnou střelou díky teči ležící hokejky srovnal na 3:3 Horák. O necelou minutu později ale po rychlé kombinaci prostřelil Machovského Pour.

V pokračující rušné pasáži ve velké příležitosti selhal Buchtele a naopak na druhé straně ve 45. minutě ranou švihem zvýšil na 5:3 Kodýtek. Definitivně rozhodnout mohl při akci tři na jednoho Gulaš, ale minul. Sparťané nepotrestali ani vyloučení Eberleho a při dlouhé hře bez brankáře Říčka zblízka trefil jen pravou tyč.

1. kolo hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň – HC Sparta Praha 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 22. Mertl (Frodl), 35. Kracík (Jiříček), 39. Mertl (Gulaš, P. Musil), 42. Pour (F. Suchý, Kracík), 45. Kodýtek (Stříteský, V. Lang) – 9. T. Pavelka (R. Horák, Řepík), 40. Říčka (Zikmund, Kalina), 41. R. Horák (Němeček, Tomášek). Rozhodčí: Pešina, Lacina – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3509 (vyprodáno).

PSG Berani Zlín – HC Olomouc 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 46. P. Sedláček – 3. Burian (Bambula), 6. Navrátil (J. Knotek), 15. V. Tomeček (Bambula), 60. Olesz (Kucsera). Rozhodčí: Hradil, Veselý – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 2500 (vyprodáno).

HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Flek (Koblasa, D. Kaše), 27. Flek (D. Kaše), 31. Koblasa (D. Kaše) – 9. Bernad (A. Zbořil), 41. R. Zohorna. Rozhodčí: Hejduk, Pilný – Frodl, Kis. Vyloučení: 8:8. Využití: 3:0. Diváci: 1773.