Web zprávy

Hoří průmyslová hala na matrace v Roztokách u Jilemnice. Hasiči mají pohotovost


Podle dostupných informací hala patří společnosti Hilding Anders Česká republika a.s. a kompletní proces výroby matrací probíhá právě v Roztokách u Jilemnice.

Starosta Roztok Milan Kraus portálu iDNES.cz potvrdil, že požád vypukl v hale s matracemi.  „Podrobnosti, ale ani rozsah zatím nevím,“ řekl starosta.  

Mluvčí krajských hasičů Libereckého kraje Lucie Hložková pro iDNES uvedla, že požár stále není pod kontrolou. „Jedná se o požár průmyslového objektu. Jsou to skladovací a výrobní objekty na matrace a rošty. Vyhlášený máme zvláštní stupeň, tedy ten nejvyšší. Poslední informace je, že je na místě jedenáct jednotek, ale předpokládám, že se to bude navyšovat,“ potvrdila Hložková s tím, že na místě zasahují hasiči z Libereckého i Královéhradeckého kraje.  „Požár je rozdělený na dva hasební úseky. Zásah je opravdu veliký. Požár jde střechou ven. Je to na delší dobu a jedná se o velký požár. Škodu v tuto chvíli rozhodně nevíme. Zásah bude trvat několik hodin, “ dodala Hložková.

Nikdo ze společnosti Hilding Anders se k události ani ke škodě vyjadřovat nechtěl.  „V tuhle chvíli neposkytujeme žádné informace,“ odvětil zástupce firmy.

Také přečtěte

Smartphonový paparazzi vyfotil prototyp ohebného xiaomi

Prototyp ohebného xiaomi | foto: Weibo Fotografie doputovaly z čínské sociální sítě Weibo. Na nich můžeme …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *