Web zprávy

Houbař omdlel a čtyři dny ležel v lese na Lounsku

Muž vyrazil do lesa na houby v sobotu před týdnem dopoledne. Jel na kole, které nechal u hájovny a pokračoval pěšky. Na výšlapu se mu udělalo ale nevolno a omdlel.

„Na místě zůstal ležet čtyři dny bez jakéhokoli jídla a pití. Teprve ve středu ráno nabral dostatek sil, aby se z lesa dostal. Domů ho pak odvezl jeho známý, který ho viděl u zmíněné hájovny,” popsala v pátek mluvčí policie Miroslava Glogovská.

Policie se o pohřešovaném dozvěděla od jeho příbuzných až v úterý podvečer, původně se totiž domnívali, že muž je u známého. Policisté tak po něm začali pátrat a ve středu dopoledne jim příbuzní sdělili, že už se našel.

„Těžce dehydrovaného jej přivolaná sanitka převezla do nemocnice,” sdělila mluvčí.

Policisté v souvislosti s případem připomněli, že lidé mají před návštěvou lesa pečlivě vážit své možnosti zejména ve vztahu k aktuálnímu zdravotnímu stavu a věku. Rovněž je důležité mít s sebou nabitý mobilní telefon.

Z informací policie o době strávené v lese vyplývá, že se muž musel dostat na samotnou hranici přežití. Zatímco bez jídla může člověk vydržet několik týdnů, nedostatek vody krátí šance na přežití mnohem rychleji. Běžně odborníci uvádějí, že žíznit lze maximálně dva až tři dny, vyšší odhady hovoří o nejvíce týdnu. Bez vody hrozí člověku dehydratace a smrt.

Také přečtěte

Jablonec se vrátil na čtvrté místo fotbalové ligy. Vítězství v Opavě zařídil jediným gólem Doležal | iROZHLAS

Fotbalisté Jablonce ve 21. kole první ligy zvítězili v Opavě 1:0. Vyrovnaný duel rozhodl v …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště