Web zprávy

Hrozí vypnutí ekonomiky, burcuje Pirát. Vláda přitvrdí opatření, řekl Vojtěch


Michálek narážel na to, že poslanci budou po dnech volna v pátek, sobotu a v pondělí jednat až v úterý ve výborech.Celá Sněmovna se má dokonce sejít až 29. září, tedy za jedenáct dnů. Denní přírůstek nakažených ve čtvrtek poprvé překonal tří tisíc. Za jediný den testy prokázaly nákazu u 3 130 lidí, což je podobný údaj jako za celý měsíc březen.

Od pátku musí mít roušky i při vyučování žáci druhých stupňů základních škol i středoškoláci. A to v celé České republice. Od páteční půlnoci také plošně platí zákaz provozu barů, hospod a restaurací od půlnoci do šesti ráno.

Piráti požádali o přerušení schůze Sněmovny a právě se radí, co může parlament udělat, jestliže počet nakažených za den přesáhl už tři tisíce. Jaká opatření Piráti navrhují k zabránění vypnutí ekonomiky, představí ve 14 hodin, oznámil Michálek.

Šéf KDU-ČSL Marian Jurečka vyzval ministra zdravotnictví za ANO Adama Vojtěcha, aby řekl, za jakých okolností vládu aktivuje Ústřední krizový štáb, o což usiluje jak opozice, vládní ČSSD, ale premiér Andrej Babiš je proti tomu, i když aktivování štábu požadují i hejtmani, a to i za ANO. Klíčovou osobu Ústředního krizového štábu je ministr vnitra, což je předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Jurečku zajímá, zda bude krizový štáb aktivován až v okamžiku, kdy bude pět či sedm tisíc nakažených za den.

Vojtěch odvětil, že o Ústředním krizovém štábu bude vláda rozhodovat v pondělí.

Také přečtěte

Velký exodus. Evropany ženou pryč z církví rozmanité skandály i úspory na daních | iROZHLAS

Katolická církev v Evropě přichází o stále více členů. Důvodů odchodu je určitě celá řada, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště