Ibrahimović už si za AC Milán zřejmě nezahraje


Švédský kanonýr Zlatan Ibrahimović stojí před jedním z nejdůležitějších rozhodnutí své kariéry. Jaká je jeho budoucnost a proč si již zřejmě nezahraje za AC Milán?

Malmö, Ajax, Juventus, Inter, Barcelona, Paris Saint-Germain, Manchester United, Los Angeles Galaxy a AC Milán. Švédský kanonýr Zlatan Ibrahimović má za sebou skvostnou kariéru, ve které nasbíral desítky triumfů, titulů a pohárů. Přesto je otazníkem, zda bude kariéra jednačtyřicetiletého útočníka pokračovat. Ibrahimović totiž za svůj AC Milán od května loňského roku nenastoupil a jeho návrat na trávníky je v nedohlednu.

Švéd pomohl loni AC Milán k vysněnému titulu po jedenácti letech na hranici sebezapření. Vzhledem k četným jej před každým utkáním čekaly četné injekce v oblasti kolene, kvůli kterým mohl odsunout svou operaci zraněného předního křížového vazu až na květen. Jenže zdá se, že se ani po sedmi měsících stav ostříleného kanonýra nezlepšuje. Podle italského deníku Gazzetta dello Sport je proto velmi blízko konec jeho profesionální kariéry.


iZdroj fotografie: Reuters

Spekulacím nahrává navíc Ibrahimovićův vysoký věk, který zabraňuje rychlé rekonvalescenci. Sám hráč přitom ještě v květnu nechtěl o konci vůbec slyšet. „Určitě mě ještě uvidíte. Až se vrátím, budu slyšet. Na to se můžete spolehnout. Udělám to násilím. Do důchodu se nechystám. Vrátím se a nevzdám se. Pokud uvidím hráče silnějšího hráče než jsem já, přestanu. Ale zatím jsem nikoho takového neviděl,“ prohlásil tehdy Ibrahimovič v rozhovoru pro Gazzetta dello Sport.

Z fotbalisty ambasador

Podle zjištění Gazzetta dello Sport by však ani konec kariéry neznamenal jeho definitivní odchod z AC Milán. „Příběh Zlatana a AC Milán je příběhem lásky a úspěchu. Protagonisté zřejmě zůstanou i nadále jednotní,“ píše deník. Švéd by totiž údajně mohl přijmout roli influencera či ambasadora, který by klub reprezentoval na venek a dělal mu dobré jméno. Ibrahimović totiž v mediálním dosahu italský celek výrazně předčí, což dokazují také počty sledujících na Instagramu. AC Milán sleduje více než 12 milionů lidí, majitele jedenácti ligových titulů 58 milionů.

Ibrahimović celkem za milánské AC odehrál 159 utkání, ve kterých zaznamenal 92 branek a 35 asistencí. Nejproduktivnější éru zažil v dresu francouzského Paris Saint-Germain, za který ve 180 zápasech nasázel 156 branek a u dalších 61 asistoval. Celkem si v kariéře připsal 439 branek a 204 asistencí ve 692 utkáních.