Web zprávy

Islamisté pobodali dva policisty v tuniském přímořském letovisku Súsa


S odvoláním na bezpečnostní zdroj o tom napsala agentura Reuters. 

„Hlídka dvou příslušníků národní gardy se v centru Súsy stala obětí útoku nožem. Jeden z nich se stal mučedníkem, druhý je zraněný v nemocnici,“ citovala agentura AFP mluvčího národní gardy, který doplnil, že tři „teroristy“ policie zastřelila. 

V tuniském letovisku zaútočil terorista, zemřely desítky lidí

Předcházela tomu podle něj přestřelka. Nedaleko místa dnešního incidentu se před pěti lety odehrál nejhorší teroristický útok v dějinách země. Na pláži a u bazénu hotelu v letovisku Kantáví, asi deset kilometrů severně od Súsy, 26. června 2015 postřílel tuniský mladík 38 lidí, z toho 30 Britů. K útoku se přihlásil Islámský stát. V důsledku atentátu pak výrazně poklesl zájem zahraničních turistů o cesty do této severoafrické země.

Letošní turistickou sezonu poznamenala pandemie covidu-19. Z hlediska koronaviru Česká republika zařadila Tunisko 3. srpna mezi bezpečné země. Od 26. srpna platí opatření, které zavádí při vstupu do Tuniska nutný negativní test na koronavirus pro cestující ze všech zemí.

Češi mohou bez testu na covid-19 do Tuniska cestovat pouze v rámci organizovaných zájezdů s cestovními kancelářemi. První lety do severoafrické země cestovní kanceláře vypravily 15. srpna.

Také přečtěte

Za pět dnů otestovali 10 milionů lidí, popisuje Čech čínský boj s covidem

Otestovat 10 milionů obyvatel během pěti dnů na přítomnost koronaviru? Fikce? Nikoli v čínském městě …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště