Web zprávy

Italský expremiér Berlusconi má koronavirus. Nakazil se na dovolené


Někdejší italský premiér Silvio Berlusconi během vystoupení v televizní stanici RAI (20. února 2013)


| foto: Reuters

Třiaosmdesátiletý politik a podnikatel se uchýlil do domácí izolace, uvedl jeho osobní lékař Alberto Zangrillo. Podle něj několikanásobný předseda italské vlády nemá příznaky, otestovat se nechal preventivně kvůli nedávnému pobytu na Sardinii.

Ostrov, který je populární dovolenkovou destinací pro Italy ze všech koutů země, v srpnu evidoval strmý nárůst počtu zjištěných případů. V zemi na Apeninském poloostrově za poslední den přibylo 1 326 nových případů nákazy, v porovnání s 978 v úterý.

Podle vyjádření expremiérovy strany Vzhůru, Itálie bude Berlusconi „nadále pracovat z domova“ ve městě Arcore poblíž Milána a koncem září se hodlá opět zapojit do kampaně před komunálními volbami.

Italští politici napříč spektrem vyjádřili Berlusconimu, který působil jako předseda vlády a jako člen Evropského parlamentu, své sympatie. Rychlé uzdravení mu popřál třeba bývalý ministr vnitra Matteo Salvini, píší EuroNews.

Připojila se i Giorgia Melloni, předsedkyně strany Bratři Itálie. „Přeji rychlé uzdravení. Mnohokrát ukázal, že je lev: jsme si jisti, že tohle také překoná,“ napsala na Twitteru.Také přečtěte

Zemřela legenda americké televize, moderátor Larry King

Zemřel americký moderátor Larry King. Bylo mu 87 let, napsal server týdeníku Focus. Býval hvězdou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *