Web zprávy

Izrael: Premiérova manželka si během karantény pozvala kadeřnici. Zaplatí tučnou pokutu?

Manželka izraelského premiéra Sara Netanjahuová porušila podmínky protiepidemických opatření, když si domů pozvala kadeřnici, aby jí upravila vlasy před židovským svátkem sukot, informoval list Jediot Achronot. Podle něj kadeřnice přišla do rezidence v pátek. Netanjahuová je dlouhodobě terčem kritiky za údajně přehnané utrácení veřejných peněz v premiérově sídle a byla za to potrestána vysokou pokutou.

Vláda kvůli rostoucímu počtu nakažených koronavirem vyhlásila uzávěru, která má platit i po dobu svátků. Lidé se nemají vzdalovat od domovů dál než na kilometr a vzdát se všech zbytných pochůzek, a to i do soukromých domů. Kadeřnické služby se za nezbytné nepovažují. Není jasné, zda bude muset Netanjahuová zaplatit pokutu 3380 korun, jíž se má trestat zbytečná návštěva v cizím domě. Pokuta se ale většinou účtuje návštěvníkovi, nikoli hostiteli.

Netanjahuová: Byla to úprava pro video

Netanjahuová ke kritice týkající se kadeřnice uvedla, že se musela nechat upravit kvůli videu natočenému pro povzbuzení občanů dodržet pravidla uzávěry. Kadeřnice řekla, že do rezidence přišla v domnění, že jelikož je úprava vlasů první dámy státem placená služba, uzávěra se na pochůzku nevztahuje.

Prymula znovu zasáhne do volného času Čechů: „Vše se zpřísní.“ Kolaps nemocnic mají odvrátit medici

V době uzávěry jsou v Izraeli zavřené kromě mnoha obchodů i kadeřnictví a holičství. Na úpravu vlasů v domě má podle tisku právo premiér Benjamin Netanjahu jakože veřejný činitel, nikoli ale jeho žena.

Netanjahuovi čelí kritice

Podle oficiálního prohlášení Netanjahuová všechna opatření přísně dodržuje, zdržuje se doma a vyžaduje nošení roušek. Ona i kadeřnice prý měly roušku i rukavice a premiérova žena holičku požádala, aby při úkonu nemluvila.

Na videu, kvůli němuž se nechala upravit, nabádá premiérova choť veřejnost, aby dodržovala pokyny ministerstva zdravotnictví. Média kauzu s účesem označují za další činnost premiérského páru, která podrývá důvěru lidí ve vládu. Proti Netanjahuovi Izraelci protestují několik týdnů a požadují jeho odstoupení.Také přečtěte

Babiš: Registrační systém na očkování seniorů funguje dobře. Dzurillu navrhnu na státní vyznamenání | iROZHLAS

Nežádoucí účinky po očkování? Ústav dosud zaznamenal 67 případů, převážně jde o lehčí komplikace Nejčastější jsou …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *