Web zprávy

Izrael: Zavřené podniky, zákaz modliteb. Někdejší premiant v boji s koronavirem zpřísnil omezení pohybu

V Izraeli v pátek hodinu po poledni místního času začala platit přísná uzávěra omezující pohyb občanů kvůli stoupajícímu počtu případů nákazy covidem-19. Kritici ale premiéra Benjamina Netanjahua obviňují, že zpřísněním protikoronavirových opatření se pokouší potlačit protesty proti způsobu, jakým jeho vláda postupuje při řešení nynější zdravotní a ekonomické krize, uvedla agentura Reuters.

Netanjahuova vláda se rozhodla ve čtvrtek zpřísnit třítýdenní uzávěru, která byla vyhlášena 18. září. Nová opatření v podstatě nutí Izraelce zůstávat převážně doma; uzavřena je většina podniků a ruší se hromadné modlitby v době nadcházejících významných židovských svátků.

Nová opatření také měla omezit protesty obyvatel na maximální vzdálenost jednoho kilometru od jejich bydliště. Tím by v zásadě zakázala demonstrovat před Netanjahuovou rezidencí.

Koronavirus ONLINE: Prymula v Česku přitvrdí, nakažená primátorka a červená od Německa

Parlament se ale na tomto kroku neshodl před pátečním zpřísněním uzávěry, což znamená, že víkendové protesty proti přístupu vlády k ekonomickým problémům země a pandemii, a proti Netanjahuovi kvůli jeho obviněním z korupce, mohou pokračovat. Premiér jakákoli pochybení odmítá.

Izrael zavedl první karanténní opatření proti šíření covidu-19 koncem března a uvolnil je v květnu, kdy se nárůst počtu nových případů nákazy zmírnil. V posledních týdnech ale počet nakažených opět vzrostl a denně převyšuje 7 000. Izrael má kolem 8,3 milionu obyvatel.Také přečtěte

Zanzibar či Brazílie. Vláda zakázala cesty do vybraných exotických destinací, stojí za tím obavy z mutací viru

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo kvůli novým mutacím koronaviru vstup Čechů až na neodkladné výjimky do několika …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *