Web zprávy

Jak bude vypadat Praha za dvacet let? Podívejte se

„Pražské priority jsou modelovým výběrem pětadvaceti zajímavých projektů, které promění výraz Prahy, jak jej známe dnes. Ukazují nám vnitřní rezervy města a jeho potenciály,“ popisuje výstavu Ondřej Boháč, ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy. 

Projekty, které výstava přibližuje, se liší svou velikostí a nachází se v různých částech města. Mají jedno společné, většina z nich je totiž investicí města. Expozice je rozdělena do pěti částí – nové čtvrti, náměstí, parky a příležitosti a propojení. 

Prohlédněte si některé z projektů, které změní Prahu, v následující galerii:

Hlavní město se potýká s celou řadou problémů, jedním z nejožehavějších je podle primátora Zdeňka Hřiba nedostupnost bydlení. „Jako zásadní téma rozvoje města proto vidím otevřít pro výstavbu největší brownfield, tedy Bubny-Zátory,“ dodává Zdeněk Hřib.

Náměstek primátora Petr Hlaváček naopak zmiňuje plány na možnou výstavbu nové budovy filharmonie, která by se podle něj mohla stát symbolem Prahy 21. století. 

„Proto, aby tyto krásné projekty mohly být realizovány, je mým úkolem zajistit finance, což je obzvlášť v současné obtížné koronavirové době velmi obtížné,“ konstatoval Pavel Vyhnánek, náměstek primátora pro oblast financí a rozpočtu s tím, že ze své pozice čelí hned dvěma výzvám.

Nové Bubny nabízejí místo pro vládní čtvrť, prohlédněte si infografiku k velkému projektu

Tou první je spolupráce se státem. „V tomto případě doufám, že stát ukáže Praze svou přívětivější tvář a přizná jí její specifické postavení. Zároveň očekávám, že se postaví čelem ke spolufinancování některých z projektů,“ dodal Vyhnánek s tím, že finanční účast státu očekává především u projektu nové linky metra. 

„Jako spravedlivý vnímám způsob, jak se na financování takto důležité infarstrukturní stavby podílí v sousedním Rakousku. Jedna polovina investic do metra v hlavním městě jde za Vídní, druhá pak za státem,“ přibližuje Vyhnánek.

V souvislosti se situací, která nastala v kvůli pandemii a daňových propadů, přišla Praha o 12 až 15 miliard korun.

Zrušení superhubé mzdy vyjde obce draho. S obavami připravují rozpočty na příští rok

 Také přečtěte

Netradiční konkurz do představenstva firmy na řízení nemocnic. V požadavcích je názorová shoda s Piráty a Starosty

Koalice Pirátů a Starostů vládnoucí v Olomouckém kraji vypsala výběrové řízení pro orgány řídící krajské …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště