Web zprávy

Jak vypadá halloweenská výzdoba domu, když ji vezme do ruky profesionál

Pouhý víkend trvalo rodině Hargreavesových, aby vyzdobila svůj dům pro letošní svátek Halloween. Výzdoba to přitom není ledajaká.

Fasádu domu pokrývá obří pavučina, po níž lezou děsivě velicí pavouci, o jejichž jídelníčku není pochyb. Zbytky ohlodaných lidských těl jsou více než výmluvné. Ve vláknech jsou zachycené poloviny lidských těl, ovšem i kostra a na jednom z nich je upevněný i kokon. Ani u něj není třeba dlouho přemýšlet, co se ukrývá uvnitř.

Lépe na tom není ani chodník a část ulice. Zde vyrostly náhrobní kameny, mezi nimi se povalují zbytky kostlivců, někteří, jako by právě opouštěli hrob, a ve své typické zelenavé barvě je doprovázejí i zombie. A znovu pavučiny a pavouci…

Není divu, že se kolemjdoucí této výzdobě obdivují, někteří se usmějí, další jen nevěřícně kroutí hlavou. Slabší povahy a malé děti se otřesou úlekem, možná i odporem. Velká část dekorací totiž vypadá neuvěřitelně věrohodně. Zejména pak, když se zešeří.

Profesionálové podporující charitu

Jedenačtyřicetiletý Danny a jeho stejně stará žena Carmela, majitelé domu, jsou profesionálové v oboru. Vlastní společnost na speciální efekty REal SFX, která se podílela například na tvorbě seriálu Doktor Who a Peaky Blinders.

Místní jsou ovšem na jejich výzdobu již zvyklí. Hargreavesovi totiž takto zkrášlují svůj dům už pět, možná šest let. Pouze letos, jak píše web Penarth Times, rodina nějakou dobu zvažovala, zda kvůli pandemii má vůbec smysl se do práce zase pouštět. Zda se na jejich dům přijde podívat dost lidí.

Uspořádali proto anketu na sociálních sítích, a protože takřka všichni jejich přátelé hlasovali pro, vyzdobili svůj dům znovu.

V Británii podobné akce nejsou obvykle samoúčelné. Velmi často majitelé takových výtvorů nelákají pozornost ke svému obydlí jen z ryze sebestředných důvodů, ale využívají zájmu veřejnosti k příspěvkům na charitativní účely.

Ani Hargreavesovi nejsou výjimkou. Ti podporují charitativní organizaci Dreams & Wishes, která nakupuje vánoční dárky pro vážně nemocné děti v nemocnicích.

Anketa

Vyzdobili jste u příležitosti Halloweenu svůj dům/byt také?

Ano, máme také výzdobu.

Máme jen pár drobností.

Ne, zdobíme při jiných příležitostech.

Celkem
hlasovalo
34
čtenářů.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: [email protected]

 

Také přečtěte

Plaga: Závěrečné ročníky budou chodit do škol i v pátém stupni

Změna by měla souviset se změnami nastavení protiepidemického systému PES, které ale vláda podle Blatného …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *