Web zprávy

Jako dárek dostala žena v Maďarsku let balonem, stal se jí osudným

Mluvčí záchranářů Pál Győrfi řekl, že balón se krátce po startu vzňal. „Tři lidi dokázali z koše vyskočit, ale devětapadesátileté ženě se to už nepodařilo. Její tělo našli záchranáři nedaleko zříceného koše balónu,“ uvedl mluvčí.

Podle Győrfiho zbývající tři pasažéři utrpěli zranění. „Zranění utrpěl jeden muž a dvě ženy. Měli popáleniny na 20 až 25 procentech těla,“ konstatoval mluvčí. Zranění byli převezeni do nemocnice a jejich stav je stabilní.

Dárek od manžela

Deník Blikk informoval, že let balonem dostala 59letá žena ke svým narozeninám jako dárek od manžela. „Z balonu měli sledovat západ slunce. Let dostala žena darem od manžela, který celé tragédii přihlížel ze země,“ dodal list.

Norbert Mészáros zná šedesátiletého pilota balonu z klubu a považuje ho za jednoho z nejzkušenějších. „Začínali jsme spolu před dvaceti lety,“ dodal Mészáros.

V současnosti má v Maďarsku povolení k převozu lidí asi 50 balonů, které vykonají ročně přibližně 600 vzletů. Sobotní nehoda byla první havárií balonu v Maďarsku se smrtelnými následky.

Trosky balónu

Foto: Blikk.hu

Také přečtěte

Čas ukázal, jaký náskok Schelingerova hudba měla, míní Miloš Dodo Doležal

„Jirkovo vizionářství nebo prorocký odkaz má svůj rozměr teprve teď, s odstupem času. Chtěl jsem …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *