Web zprávy

Jan Čižinský: Poslanci se narodila čtvrtá dcera, jmenuje se Rozálie

Velké štěstí teď zažívá Jan Čižinský. „Radujte se s námi! Dnes (7. října, pozn. red.) krátce po půlnoci se do naší rodiny narodila krásná, zdravá, z naší lásky utkaná Rozálie!“ uvedl ve středu ráno na sociální síti a přidal několik fotografií holčičky s maminkou čerstvě po porodu. „Všichni jsme šťastní a v pořádku,“ dodal. Miminko není na novorozence žádný mrňousek – váží 3790 gramů a měří 52 cm. 

Dívky jsou tak v rodině Čižinského od středy v ještě větší přesile. Doma má totiž poslanec už tři dcery – Aničku (11), Violku (8) a Anežku (5) – a je na ně jaksepatří pyšný. Na sociálních sítích se svým „holčičím klanem“ často chlubí a kromě politických názorů sdílí právě úsměvné střípky z rodinného života.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula chystá další opatření. Ministryně Jana Maláčová je znovu v izolaci.

„Byl jsem u porodu všech našich čtyř dcer a jsem za to moc rád. Cítím velkou vděčnost, jak to moje žena a malá Rozálka skvěle zvládly,“ řekl pro Blesk.cz šťastný otec a poděkoval porodním asistentkám, lékařům a sestrám z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, kde jeho manželka rodila. „Všechny matky si zaslouží obrovský obdiv za to, čím musí během porodu projít, a také pak za péči o malé dítě, což je láskyplná práce na tři plné úvazky,“ dodal. 

Rozálka podle něj byla plánované miminko. A co říká na to, že je to zase holčička?„Deset let jsem vedl skauty a v oddíle jsem měl na starosti šedesát kluků. Tak se ty životní etapy hezky doplňují. Navíc naše holky nejsou žádná ořezávátka, třeba v horách jim už sotva stačím,“ uvedl Čižinský.

Jan Čižinský (Praha Sobě) s dcerou Aninkou (11).

Jan Čižinský (Praha Sobě) s dcerou Aninkou (11).

Autor: archiv Jana Čižinského

Pod příspěvkem se hned strhla smršť gratulací. „Gratuluji k dalšímu přírůstku a přeji hodně zdraví a ať se malé daří,“ napsal například primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti).

 Také přečtěte

ČR odškodnila dceru východního Němce zastřeleného na hranicích. Dostane 33 740 korun

Česko přiznalo odškodnění dceři bývalého občana NDR Gerharda Schmidta, který byl v létě 1977 zastřelen na …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *