Web zprávy

Jedna z tváří běloruské opozice Kalesnikavová byla zadržena

Tři členové běloruské opozice, včetně Maryje Kalesnikavové, byli v pondělí dopoledne přepadeni a uneseni maskovanými útočníky v centru Minsku. Nejvýznamnější vůdkyně běloruských protestů, která zatím neodešla do exilu, je podle státních médií momentálně zadržována na ukrajinských hranicích.   

Kolem osudu Kalesnikavové panovali až do úterního rána nejasnosti. Zástupce běloruského státního výboru pro ochranu hranice Anton Byčkovski tvrdil, že tři členové opozice, mezi nimiž je kromě Kalesnikavové také Anton Rodněnkov a Ivan Kravcov, prošli kontrolou na ukrajinské hranici. Běloruská tisková agentura Belta naopak uvedla, že Kalesnikavová byla na hranici zadržena. Podle nejnovějších zpráv však byli všichni tři představitelé opozice uneseni v centru Minsku.  

Server tut.by s odvoláním na očitého svědka napsal, že neznámí maskovaní lidé Kalesnikavovou přepadli na ulici a odvezli pryč v malé dodávce. Prorežimní média nyní tvrdí, že představitelé opozice jsou zadržováni u ukrajinských hranic. 

VIDEOGRAFIKA: Bělorusko za Lukašenka. Je na tom lépe než Ukrajina, za Pobaltím dost zaostává

Kalesnikavová patří k organizátorům protestů, které Bělorusové pořádají od srpnových prezidentských voleb proti autoritářskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi. V neděli se v Minsku sešel stotisícový dav lidí a policie zadržela přes 600 z nich. Úřady po volbách 9. srpna prohlásily za vítěze Lukašenka, ale opozice výsledek považuje za zmanipulovaný. Lidé proto už týdny protestují nejen v Minsku, ale také v dalších městech. Čelí přitom tvrdým zákrokům bezpečnostních sil.Také přečtěte

Ani obří baterie nestačí na konkurenci. Test Realme 7i

Trh s levnými telefony zažívá v posledních měsících nárůst konkurenčního boje. Větší značky se už …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *