Web zprávy

Jeho prsty byly najednou ve mně. Emily Ratajkowski obvinila slavného fotografa ze zneužití

čip
20. září 2020 • 10:00

foto: Profimedia.cz

Tehdy ještě jako neznámá dvacetiletá modelka dorazila Ratajkowski na focení do odlehlé rekreační oblasti Catskills v americkém státě New York. Až na místě zjistila, že se jedná o kampaň na spodní prádlo značky Darius. Autor fotografií Johnathan Leder jí měl podle jejich slov po celý den nalévat červené víno „na uklidnění“ a donutit ji, aby u něj přespala. 

„Když jsme nafotili všechno připravené prádlo, řekl mi, ať se svléknu a že uděláme také nahé fotky. Byla jsem tak moc opilá, že jsem sotva stála na nohou. Motala jsem se a bylo mi opravdu špatně. Myslela jsem jen na to, jak hrozně na těch fotkách budu vypadat,“ píše Ratajkowski. 

V Dubaji poprvé v historii fotila kampaň modelka z Izraele. Podívejte se na krásnou May…

red
8. září 2020 • 15:31

Když s focením skončili, byla ji zima. Šla tedy do postele, kde se snažila zahřát třením jedné nohy o druhou. Leder si lehl vedle ní. „Začal se mě vyptávat na mé bývalé partnery a řekl mi, že se mu moc líbí, jak třu své nohy o sebe ve snaze se zahřát,“ popisuje a dodává: „Pamatuji si, že jsem v sobě najednou cítila jeho prsty. Přinutila jsem ho, ať přestane. Nakonec naštvaně vstal a odešel po schodech do horního patra a já jsem usnula.“ Brzy ráno vyrazila na vlak směrem domů a snažila se na nepříjemný incident zapomenout. 

O čtyři roky později ale Leder vydal knihu, ve které bez jejího souhlasu zveřejnil pět nahých fotek právě z focení ve Catskills.

Modelka se tenkrát v několika příspěvcích na Twitteru obhajovala, že o vydání knihy vůbec netušila a nedala k použití fotografií svolení. Bohužel vzhledem k tomu, že její agentura před focením inkriminované kampaně s Lederem podepsala smlouvu, ve které stojí, že má autor právo dále využívat fotografie jejich klientky, nemá Ratajkowki právo žádat o jejich stažení. Pouze může chtít část honoráře z prodeje knihy.

Fotograf celý případ komentuje jinak: „Ty fotky jsou podle mě opravdu povedené. A víte mimochodem, o kom tu je řeč? Není to žádné neviňátko. Tato dívka se nahá objevila v mnoha magazínech. Polonahá jen v kalhotkách se také beze studu natřásala například v hudebním videoklipu. Opravdu někdo věří tomu, že někdo jako ona je oběť?,“ vysvětluje svůj pohled na modelčino obvinění ve Vogue Jonathan Leder.

Už žádné Oscary pro filmy bez menšin. Budou hollywoodské snímky připomínat ty …

Filip Čermák
9. září 2020 • 16:32

Bordel budoucnosti: Sexuální robotky uspokojí každé přání svého zákazníka

Darek Šmíd
4. srpna 2017 • 16:25

 Také přečtěte

Karlovarský kraj a covid: Hejtman Kulhánek o novinkách pacientů do Německa

Blesk Zprávy: Jaká je situace okolo plánovaných převozů covid pozitivních pacientů do Německa?  Hejtman Kulhánek: Podle …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště