Web zprávy

Jermanová v kampani slibuje zdarma testy seniorům. Nesmysl, reaguje Babiš


Volební plakát středočeské odnože ANO v rámci kampaně před krajskými volbami.


| foto: Twitter/včelbaba

Snímek s plakátem koluje po sociálních sítích a vyvolal řadu reakcí. „Testy na covid pro seniory zdarma zajistíme,“ slibuje na poutači za hnutí ANO Pokorná Jermanová před blížícími se krajskými volbami, v nichž obhajuje svůj hejtmanský mandát.

Že s tímto slibem hnutí do voleb ve středních Čechách skutečně jde, Jermanová potvrdila Deníku N. „Týká se výhradně Středočeského kraje,“ uvedla. Za autenticitu plakátu se postavili i zástupci ANO.

Takové tvrzení je ale v rozporu s reakcí premiéra Babiše, který vedle Jermanové na plakátu stojí. „Je to nesmysl. Nic takového nemá hnutí v plánu,“ řekl Babiš pro Deník N. Hejtmanka přislíbila, že více informací zveřejní ve čtvrtek při startu její kampaně. Jak by totiž distribuce testů zdarma seniorům probíhala, není jasné. Zveřejněna mají být i další volební hesla.

Lidé na sociálních sítích si v souvislosti s plakátem z hejtmanky utahují kvůli prý přehnané retuši. „Jermanová omládla o devadesát let, ne?“ ptá se například na Twitteru uživatel, který si říká Ctihodný Občan.

Vláda v čele s premiérem Babišem je v poslední době terčem kritiky i za slíbený jednorázový pětitisícový příspěvek seniorům. Ministryně Jana Maláčová jej nazvala „rouškovným“. Opozice však příspěvek považuje za způsob uplácení voličů. Není podle ní také jasné, kde chce vláda na pokrytí nákladů vzít.

Jubilant Babiš ocenil dortovou fenku. Zabodovala jsem, jásá Jermanová

Jermanová navíc patří k mediálně nejkritizovanějším politikům vládního hnutí na regionální úrovni. Je jí například vytýkáno, že činnost kraje ovlivňuje v Babišův prospěch, například v případě premiérova údajného střetu zájmů.

Kritiku si ale už vysloužila už i od samotného premiéra. Za nešťastné a zbytečné označil třeba trestní oznámení Jermanové, které mělo být původně namířeno proti záchranářce, která si stěžovala na nedostatek roušek.

Ať místo trestního oznámení řeší odměny zdravotníkům, vzkázala Jermanové  středočeská ODS:Také přečtěte

Bourání pomníků? Před 100 lety se řešil habsburský odkaz

V seriálu Před 100 lety připomínáme obrazem události z domova i ze světa, které se …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště