Ještě můžeme zachránit sezonu, burcuje hrdina Komety Flek po úlevné výhře

Kromě Fleka byl hrdinou zápasu i brankář Komety Dominik Furch, jenž v posledních týdnech několikrát střídal. „Předvedl výborný výkon a dal nám naději vyhrát,“ uznal asistent trenéra Komety Jaroslav Modrý.

Ten našel recept na svůj bývalý tým, který ještě před Vánocemi vedl, než jej odvolal. „Samozřejmě byla znalost soupeře výhodou. Pracoval jsem tam a znám ho. Využil jsem zvlášť znalost jejich přesilovek. Dostali jsme z ní sice jeden gól, ale jinak jsme dobře ubránili jejich kreativní hráče,“ pověděl Modrý.

Kometa skóre otevřela ve třetí minutě díky kuriózní trefě Marka Hrbase, jehož nahození ze středního pásma propadlo za záda gólmana Českých Budějovic Dominika Hrachoviny. Hosté ještě v první části srovnali, když se prosadil ve čtrnácté minutě veterán Michal Vondrka. „Je paradoxní, že první třetina, kdy nás Kometa přehrávala, skončila vyrovnaně 1:1. Když jsme se pak zlepšili, prohráli jsme obě třetiny,“ kroutil hlavou trenér hostů David Čermák.

Tomáš Hron si v tureckém Istanbulu poranil koleno.

Hron chce končit jako šampion. Na plastiku půjdu až po kariéře, říká thajboxer

Kometa ve zbytku duelu využila četných okének v obraně soupeře. Ve 22. minutě vrátil Kometě vedení po úniku po levém křídle Flek. A ze samostatného brejku se mohl prosadit ještě jednou, ale to se mýlil. Trestné střílení poté neproměnil Kristián Pospíšil. Hrachovinu znovu překonal Flek až na konci druhé části.

Reprezentační forvard okradl o puk Mikuláše Hovorku a zblízka překonal Hrachovinu. Ve třetí části hosté sice snížili, ale poslední slovo měli domácí. Nejprve se trefil Pospíšil a do prázdné brány znovu Flek. „Dal jsem hattrick v extralize asi podruhé v kariéře,“ pátral v paměti hrdina utkání Flek.

Vidět byla i nejnovější akvizice Komety Zdeněk Okál. Zkušeného řízného útočníka získalo Brno na střídavé starty z Přerova. Dvaatřicetiletý rodák ze Zlína nastoupil v elitní formaci a měl několik vyložených šancí včetně samostatného úniku. „Je taková situace, že jsme jej využili. Má za úkol, aby se proti nám hůř hrálo. Jestli bude nastupovat i dál, se ukáže,“ dodal Modrý.

Kometa Brno – České Budějovice 5:2
Třetiny: 1:1, 2:0, 2:1.
Branky a nahrávky: 3. Hrbas (Ščotka, Kollár), 22. Flek (Kollár, Furch), 39. Flek, 51. Pospíšil (Kollár, Flek), 60. Flek (Pospíšil) – 14. Vondrka (Pech, Gulaš), 51. Doležal (Hanzl, Percy).Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Lederer, Axman.
Vyloučení: 5:5.