Web zprávy

Jihlavští hokejisté jsou bez výplat. Obránce Strejček dělá dvanáctihodinové směny, zametá piliny či bahno | iROZHLAS

Místo tréninku na brigádu. I takový je teď život některých jihlavských hokejistů. Prvoligový klub neposlal hráčům minulý měsíc výplatu, a hned několik hokejistů Dukly se proto rozhodlo jít na brigádu. Je to také příběh Jana Strejčka, který mluvil s reportérem Radiožurnálu po dvanáctihodinové směně.Jihlava

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítHorácký zimní stadion v Jihlavě | Zdroj: Wikimedia Commons (CC BY-SA 4.0)

„Je to šílený. Jít od šesti do sedmi do práce. Za tmy ven, za tmy domů… člověk nestíhá vůbec nic, celý den je pryč a je hrozně unavený,“ vypraví hokejista Jan Strejček. Aktuálně v jihlavské firmě zametá piliny.

„Včera jsme byli venku, to nebylo příjemné, protože byla zima, zametali jsme bahno a takové věci. Dneska jsme byli v příjemnějším prostředí, byli jsme v hale, kde bylo tepleji a zametali jsme tam právě ty piliny,“ popisuje Strejček. Místo hokejky drží v rukou koště a kotouč, který vozí, je trochu jiný než ten od ledu.


Už týden bez tréninku. ‚Po restartu se zvětší hrozba zranění,‘ varuje lékař hokejové reprezentace


Číst článek

„Ono se řekne zametání… to je pohoda, ale dneska jsme dohromady naplnili čtyři kontejnery pilin. Já osobně jsem za den nachodil 17 kilometrů. Ono se to nezdá, ale 12 hodin na nohou je nesmírně těžkých,“ vypráví.

Na cvičení po práci už nemá hokejista moc sílu, ani pomyšlení. „Jsem rád, že si lehnu k televizi a po deváté hodině usínám, jelikož ráno zase vstávám.“

To všechno dělá Strejček proto, že nedostal od jihlavské Dukly výplatu a nechce sahat do svých úspor. „Opravdu mě to překvapilo, nečekal bych to. Zvláště u Jihlavy, klubu s jedněmi z největších ambic na postup do extraligy. Příští rok navíc chtějí stavět nový zimák,“ říká.

Nicméně jihlavský hokejista věří, že se situace brzy vyřeší. „Parta a trenéři jsou super. Věřím, že se to brzy rozjede a že uděláme nějaký výsledek,“ dodává Strejček.

Jan Kodet

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Rodinný dům na Rokycansku zachvátily plameny

V neděli ráno došlo v Dobřívi, obci na Rokycansku, k rozsáhlému požáru rodinného dvojdomku. Hasiči se na místě …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *