José Mourinho se chce vrátit do Anglie. Který klub je v jeho ideálním scénáři?


Portugalský stratég José Mourinho by se údajně řád vrátil do anglické Premier League. Který celek chce posílit?

Před dvěma lety opustil anglickou Premier League, přesto by se do ní rád vrátil. Portugalský trenér José Mourinho aktuálně vede AS Řím, ve kterém opět ukazuje svůj um. S italským týmem v loňské sezóně zvítězil v Evropské konferenční lize, špatně si nevede ani v aktuálním ročníku. Římané jsou na páté příčce, na druhé AC Milán však ztrácejí pouhý bod. Podle britského deníku Daily Mail je přesto devětapadesátiletý kouč připravený klub opustit.

Mourinho má údajně zájem o návrat do Premier League, kde strávil celkem devět let. Dva roky vedl Manchester United, rok a půl Tottenham Hotspurs. Nejdéle však působil na lavičce londýnské Chelsea. S tou nejprve mezi roky 2004 a 2007 získal dva mistrovské tituly, dva ligové poháry a FA Cup. Posléze při svém návratu v letech 2013 až 2015 slavil další triumf v domácí soutěže. Právě na Stamford Bridge by se nyní rád vrátil.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Třetí angažmá v Chelsea by pro něj bylo ideálním scénářem. Jeho zástupci již vědí, že je Mourinho připravený téměř okamžitě přistoupit na působení v klubu. Na druhé straně vedení Chelsea zatím naplno stojí za Grahamem Potterem,“ píše britský deník. Potter přitom přišel na lavičku anglického klubu teprve v září loňského roku a nezažívá na Stamford Bridge úspěšné období. Chelsea je vinou široké marodky až desátá a trápí se jak herně, tak výsledkově.

Návrat do Anglie podporuje rodina

Mourinhova touha vrátit se je podle Daily Mailu způsobena také osobními preferencemi. „Jeho manželka a děti stále žijí v Londýně, proto vždy preferoval návrat do Anglie před jakýmkoli jiným působištěm,“ tvrdí zdroje deníku. Portugalec je navíc údajně frustrovaný tím, že AS Řím není schopný finančně stačit svým soupeřům. Italský klub loni uskutečnil vysoké přestupy za bezmála 126 milionů eur, letos se velkým nákupům vyhýbá a snaží se zaměřovat se spíše na volné hráče.