Web zprávy

Jsem proti lockdownu, řekl Zeman. Chce pokutovat lidi, co nenosí roušky


„Plně podporuji opatření pana ministra Prymuly. Jsem ale proti lockdownu, který by ohrozil ekonomiku, protože se domnívám, že česká ekonomika si už druhý lockdown nemůže dovolit. Uzavření naší ekonomiky podruhé by mělo podobné sociální důsledky jako virus,“ řekl Zeman.

Navrhuje ale jiné opatření – pokuty za nenošení roušek. Inspirovat by se chtěl v Bavorsku, výše pokuty by podle něj měla být kolem dvou či tří tisíc.

Zeman dále uvedl, že on sám se nákazy nebojí, jelikož nyní kvůli zlomené ruce moc neopouští zámek v Lánech a riziko nákazy je tak nízké. Bojí se ale, že nákaza zasáhne velkou část populace.

Myslí si, že nelze covid redukovat na individuální problém, jelikož jde o problém celospolečenský. „Počkejme několik dní, jak se budou čísla vyvíjet, nejen nakažených, ale i zemřelých, to mě nejvíce znepokojuje,“ míní.

Podle něj nelze jen čekat, je nutné konat. „Proto jsem několikrát vyjádřil veřejně podporu novému ministrovi zdravotnictví, který je s prominutím řezník. To znamená, že se s ničím nepáře a když je nějaké nebezpečí, hned zasáhne,“ řekl na adresu Romana Prymuly.

Sám ještě testován nebyl. „Já si počkám, až se to bude dělat ze slin. Oběti testování říkali, že to není nic příjemného. Tak si počkám,“ řekl. V jeho blízkém okolí se zatím prý také nikdo nenakazil.

V sobotu přibylo 4 635 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem. V několika krajích se již nemoc šíří komunitně.

Vládní politici označili v sobotu situaci za alarmující, hovoří o dalším zpřísnění opatření a nevylučují, že Česká republika bude muset stejně jako na jaře přistoupit k tzv. lockdownu, tedy zásadnímu omezení života lidí i ekonomiky.

Premiér Andrej Babiš prohlásil, že jakékoli rozhodnutí bude na expertní skupině epidemiologů, definitivně se rozhodne zřejmě po víkendu, kdy se sejde Bezpečnostní rada státu i vláda. Občany premiér vyzval, aby znovu dodržovali všechna platná opatření a pomohli tak zastavit šířící se epidemii.

Také přečtěte

Postavit kameru a natočit koncert nás neláká, říká šéf sboru Boni pueri

Boni pueri jsou rok co rok zvyklí na desítky koncertů po České republice a několik …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *