Web zprávy

Justin Bieber koupil rozlehlé sídlo s neuvěřitelnou slevou. Přesto to bylo za více než půl miliardy

Dům postavený na konci 80. let minulého století má jednu z nejvyhledávanějších adres v Kalifornii. Stojí totiž ve čtvrti Beverly Park, kde bydlí hvězdy jako Denzel Washington, Sylvester Stallone, Eddie Murphy nebo Rod Stewart.

Patrové sídlo s velikým bazénem a vířivkou obklopuje zahrada plná vzrostlé zeleně. Jeho interiér, v němž lze napočítat na sedm samostatných pokojů a celou desítku koupelen, není zařízený v jednotném stylu, spíše je kladen důraz na to, aby každá z místností měla svou vlastní atmosféru.

Host vstupuje do haly s dvojnásobně vysokým stropem a šachovnicovou dlažbou na podlaze, odkud může pokračovat dále do hlavní obytné místnosti propojující velkoryse zařízenou kuchyň s obývacím pokojem a jídelnou, anebo po elegantním zaobleném schodišti s černě natřeným zábradlím vystoupat do horního podlaží, kde jsou umístěné ložnice.

Vstupní hala

Foto: Profimedia.cz

Stylovým doplňkem haly je černý klavír, jenž navíc v domě zpěváka ihned nenásilně navodí náladu k poslechu něčeho příjemného.

Ovšem i milovník jiných druhů umění, než je hudba, si přijde v domě na své. Ať již je to v knihovně, která se zbytku domu mírně vymyká svým historizujícím vzhledem, anebo v domácím kině, jež je vybaveno zvukovou izolací na stejné úrovni, jako jsou kinosály. Laika ale spíše upoutají fialovomodré plyšové sedačky, které umožňují sledování filmů vleže.

Dům má dohromady 1022 čtverečních metrů užitné plochy a stojí na hektarovém pozemku.

Jak uvádí web časopisu Variety, dům byl naposledy prodán v roce 2015 za 16,5 milionu dolarů (cca 368 milionů korun), jeho současný majitel se jej už dva roky marně snažil prodat za cenu, která dosahovala původně až částky 42 milionů dolarů (936 milionů korun).

Zpěvák, společně se svou manželkou Hailey, si ale počkal, až s cenou půjde dolů a nyní dům získali za 25,8 milionu dolarů, tedy 575 milionů korun.

Anketa

Líbí se vám na podlaze šachovnicový vzor?

V některých místnostech ano.

Ne, líbí se mi něco jiného.

Celkem
hlasovalo
10
čtenářů.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: [email protected]

 

Také přečtěte

Vláda projednává novou tabulku opatření PES i nošení respirátorů

Po mimořádném jednání vlády chce ministr zdravotnictví Jan Blatný představit aktualizovanou tabulku opatření navázaných na …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *