Web zprávy

K atentátu v Tunisku se přihlásil Islámský stát

Islámský stát se k útoku přihlásil prostřednictvím své informační agentury Amak, která bez uvedení dalších podrobností konstatovala smrt jednoho z příslušníků bezpečnostních sil při útoku „bojovníků” organizace IS. Důkazy, že za útokem stojí, nezveřejnila. V Tunisku však měla hodně příznivců a mluvčí tuniského odboru pro boj s terorismem uvedl podle listu The New York Times, že útočníci byli oděni v barvách IS a měli hesla, která IS oslavovala.

V neděli ráno muži autem najeli do policistů v letovisku Kantáví, které leží severně od oblíbeného letoviska Súsy, a pak na ně zaútočili noži. Jednoho vážně zranili, druhého usmrtili. Podle pondělního sdělení ministerstva vnitra je stav raněného stabilizovaný. Policisté zabili tři útočníky – dvojčata a muže pocházejícího ze Siljány na severu Tuniska.

Nikdo z útočníků nemá policejní záznam, ale podle mluvčího byla dvojčata prostřednictvím Facebooku v kontaktu se zdroji v zahraničí spojovanými s pumovými i ozbrojenými útoky.

Policie vyslechla 43 lidí a sedm z nich zatkla. Mezi vyslýchanými byla také manželka jednoho z útočníků, která svého muže před vyšetřovateli označila za mučedníka. Dále policie předvedla k výslechu dva bratry dalšího zabitého útočníka a člověka, který je podezřelý, že skupinu k akci najal.

Také přečtěte

Kopl penaltu jako Panenka: Věděl jsem, že když to nevyjde, budu za hlupáka

Zlínský útočník Tomáš Poznar v sobotním nervózním zápase s Baníkem Ostrava pomohl ševcům získat alespoň bod, když …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *