Web zprávy

K dříve neoblíbenému turnaji si v posledních letech našla Kvitová cestu. Nyní stojí v osmifinále US Open | iROZHLAS

Tenistka Petra Kvitová bude bojovat o postup do čtvrtfinále US Open, do kterého se může dostat potřetí od roku 2015. Ke grandslamu v New Yorku si musela z různých důvodů delší dobu hledat cestu, ale v posledních sezónách se jí na něm dařilo mnohem víc než třeba v oblíbeném Wimbledonu.Od zpravodaje z místa
New York

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítPetra Kvitová na US Open | Foto: USA Today Sports, Robert Deutsch | Zdroj: Reuters

Z tamních klimatických podmínek měla vždy velký respekt a ani rušný areál a přelidněné centrum nevyhledávala, ale přesto si do New Yorku často létala pro dobré výsledky a zásadní události.

Právě v Americe začaly kdysi její astmatické potíže, se kterými se vyrovnala tak, že v roce 2009 jako hráčka osmé desítky žebříčku senzačně porazila tehdejší světovou jedničku Rusku Dinaru Safinovou.

Kvitová po postupu: Jsem ráda, že jsem nemusela trpět třetí set. V osmifinále ji čeká znovu Američanka


Číst článek

Před třemi lety se právě na US Open zřejmě definitivně utvrdila v tom, že její návrat po těžkém zranění a operaci silně pořezané ruky může být úspěšný. To když ve strhující noční show porazila Španělku Garbině Muguruzaovou, která se tenkrát po US Open i tak místo Karolíny Plíškové stala světovou jedničkou.

„Silný zážitek na night session hrát proti světové trojce. Dlouho jsem nehrála… vlastně to bylo letos poprvé, co jsem hrála s takhle silnou hráčkou. Tyhle zápasy mám ráda, možná radši než některé jiné,“ vyprávěla tenkrát Kvitová, která se v New Yorku dlouho necítila komfortně, ale našla způsob, jak i v tamních přísných podmínkách častěji vítězit.

A to jak s fanoušky, tak jak se ukazuje i v současné koronavirové době, i bez nich: „Budu si to tady v bublině dál užívat a snažit si to udělat hezký… a nějak to dopadne,“ říká pro Radiožurnál.

‚Musím si najít rytmus‘


Šesté osmifinále na US Open pro Kvitovou. Česká reprezentantka si poradila s Pegulaovou 6:4, 6:3


Číst článek

V letech 2015 a 2017 došla na US Open do čtvrtfinále, o které bude bojovat i v neděli večer proti domácí Shelby Rogersové, kromě toho ještě třikrát dosáhla na osmifinále.

„Je pravda, že je to v posledních letech na US Open lepší. Asi si musím najít svůj rytmus a tím, že o dni volna nejezdím na tenis, tak si od toho snažím i mentálně odpočinout. Letos jsou kurty o něco rychlejší, což v minulých letech úplně nebylo,“ popisuje Petra Kvitová.

A uzavírá s tím, že možná i menší očekávání mohla způsobit, že se ji v minulých letech v New Yorku celkem dařilo. Od roku 2015 včetně zatím vybojovala na US Open 17 vítězství, tolik jich za tu dobu nenasbírala na žádném jiném grandsalmovém turnaji. V neděli po 21. hodině bude usilovat o další.

Jaroslav Plašil

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Německý sáňkař Loch posedmé opanoval Světový pohár

Německý sáňkař Felix Loch se raduje. | foto: AP Jednatřicetiletý Loch vyhrál pohárový seriál poprvé od …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *