Web zprávy

Kanál je jen začátek. Vláda schválila i moře. Vypluju na svém člunu za dobrodružstvím, těší se Zeman

Dominik Landsman
8. října 2020 • 06:20

foto: Zbyněk Pecák

Prezident Miloš Zeman se netají tím, že jeho velikým snem je vybudovat kanál Dunaj-Odra-Labe,  který by byl jeho odkazem dalším generacím a který by nesl jeho jméno. Tedy Kanál Dunaj-Odra-Labe, případně kanál Dunaj-Odra-Labe Kanál.

Je všeobecně známo, že je Miloš Zeman vášnivým mořeplavcem, respektive rybníkoplavcem, a ve svém žlutém nafukovacím člunu brázdí rozbouřené vody rybníku na Vysočině. Propojením hned tří českých veletoků si slibuje na důchod velikou výpravu za dobrodružstvím, kdy hodlá projet na člunu celou republikou.

„Ano, je to tak. Pan prezident má ve svém srdci speciální místo pro kanál Dunaj-Odra-Labe. Už jenom z ekonomického hlediska to přinese nesporné výhody a zajistí práci až dvaceti lidem. Nehledě na zlepšení nákladní dopravy, kdy již speditéři nebudou muset své zboží posílat vlakem, ale díky kanálu jejich zboží dorazí z Moravy do Čech za méně než týden,“ přiblížil výhody nového kanálu prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Muzikály zákaz zpěvu nezastaví. Chystají se představení ve znakové řeči

Dominik Landsman
5. října 2020 • 10:30

„Navíc je tu i osobní rovina. Pan prezident se děsně rád plaví na člunu. Je to jeho vášeň a zároveň jedna z mála přeprav pana prezidenta, kdy se nemusí spoléhat na to, že ho někdo bude podepírat nebo nosit na ramenou. Na svém člunu je svým pánem. Ochranka jej láskyplně uloží do člunu, odrazí od břehu a pan prezident se nechá unášet větry a vlnami na širou hladinu. V případě řeky mu budeme muset nainstalovat na loď nějaký menší, dálkově řízený motorek, aby nám pan prezident neprojel zdymadlem a my jsme ho mohli navést bezpečně do plavební komory. Jakmile toto po technické stránce zvládneme, pan prezident bude moct vyplout,“ usmíval se Jiří Ovčáček, který se již připravuje na novou roli prvního důstojníka na palubě lodi Miloše Zemana.

„Učím se vázat uzly, také mám nastudovaná pravidla lodního provozu a samozřejmě zvládám bravurně vytírání paluby, neboť vytírání ploch po panu prezidentovi je můj denní chléb,“ zasnil se Jiří Ovčáček, který věří, že ho Miloš Zeman na své cestě za dobrodružstvím vezme s sebou.

Co se týče chystaného moře, tak o tom se moc neví. Pan prezident je podle slov Jiřího Ovčáčka rád, že bude mít Česká republika moře, a pan prezident prý jedná s Ruskem o nějaké letadlové lodi případně alespoň o torpédoborci. Sám si podle vlastních slov na člunu na moře ještě netroufá, ale nevylučuje do budoucna, že pokud bude moře sahat až k Hradu, na kratší projížďku za odlivu vyrazí.

Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně. Pravdou ale zůstává, že vláda opravdu schválila budování Zemanova vysněného kanálu.

Vzrostl počet videí sexuálních, pohlavních i etnických menšin. Není nad čím honit,…

Dominik Landsman
29. září 2020 • 11:40

Kanál Dunaj-Odra-Labe není Zemanův a nemusí být nutně megalomanský. Proč diskuzi o něm…

Ivo Rýc
5. listopadu 2018 • 12:11Také přečtěte

Británie zrušila spoje z Brazílie. Od pondělí zastaví také „cestovní bubliny“

Britové se obávají, že brazilská varianta je vysoce nakažlivá. Zákaz přišel v době, kdy v …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *