Web zprávy

Karel Och: Festivaly jsou prostorem pro vzdělávání pro mladé tvůrce i publikum

„Vášeň pro film, vědomí odpovědnosti tváří v tvář důsledkům pandemie a vůle pomoci především filmovým tvůrcům, bez kterých by festivaly neexistovaly, jsou obsažené v tomto jedinečném prohlášení. Bylo mi ctí reprezentovat MFF Karlovy Vary ve společnosti vážených kolegů při jeho zveřejnění,“ říká umělecký ředitel MFF KV Karel Och.

„Festivaly nejsou pouze přehlídkami, jejichž úkolem je vyzdvihnout to nejlepší, co filmoví tvůrci vytvořili, ale stávají se také čím dál významnějšími prostory pro kulturu a vzdělávání jak pro mladé tvůrce, tak publikum,“ uvádí se mimo jiné ve společném prohlášení.

Filmový festival v Benátkách se stal jednou z prvních velkých mezinárodních filmových akcí, která se po koronavirové pandemii uskutečňuje.

MFF Karlovy Vary se dlouhodobě soustředí na vytváření co nejpřirozenějšího propojení mezi filmovými tvůrci a jejich publikem. Dává prostor pro prezentaci talentovaných filmařů především ze střední a východní Evropy a prostřednictvím řady industry aktivit je propojuje s důležitými subjekty filmové produkce a distribuce, a tím jim umožňuje další umělecký a profesní růst. Zároveň i v letošní mimořádné situaci udržuje kontakt s domácím publikem a filmovými fanoušky.

S velkým ohlasem se setkala speciální přehlídka TADY VARY ve vašem kině, a na 18.-21. listopadu 2020 se připravuje do Karlových Varů akce 54 ½ MFF KV, která formou nesoutěžní přehlídky představí vybrané tituly, které s ohledem na posun řádného festivalového ročníku neměli diváci možnost zhlédnout.

Také přečtěte

Jak rostou trpaslíci. Šlachta stíhá Mináře

„Ke dnešku máme deset tisíc podpisů fyzicky v ruce, které jsou zkontrolované. Ještě máme po …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště