Web zprávy

Karel Steigerwald: Žárovku vynalezl černoch. Kdo vynalezne Afroněmce?

Podle prezidentského kandidáta Bidena vynalezl žárovku černoch Ledwis Howard Letimer z Edisonova týmu. Nevím, proč to nebyl Afroameričan, ale ti asi v 19. století ještě nebyli vynalezeni. Zpráva mi připomíná má dětská léta, kdy jsem za zvídavost dostal ve škole knihu Vyprávění o ruských a sovětských vědcích a vynálezcích. V knize se vypravovalo, že všechno vynalezli ruští a sovětští vědci.

Bylo mi deset let, o světě už jsem dost věděl, takže jsem knihu, byla tlustá jako sovětské prase, používal k obveselování spolužáků. Mohu dodnes citovat: automobil, v celém světě známý pod názvem ruský motor vynalezl…atd. Nebo: raketu vynalezl carův vězeň v pevnosti. Aby vynález nepadl carským mučitelům do rukou, než v kobce zahynul, jej zničil. Tuto informaci jsem využíval k trýznění pedagogů. Neuměli mi vysvětlit, odkud o vynálezu víme, když ho v kobce zničil. Celá ta propagační kniha, plná obludných nesmyslů, napsaná chvastounsky, poučila včas zvídavého chlapce, co to ten Sovětský svaz vlastně je.

Obávám se, že kandidát Biden se vydal stejnou cestou. Asi neví, co víme my, že ty soudobé štvavé kampaně v USA připomínají padesátá léta v SSSR a přifařených satelitech. Mají společnou víru ve své pravdy, ale skutečnosti si nevšímají. Končí to pak komičností, byť krutou. Že se to usadilo i v USA, je hrozné. Když černoch vynalezl žárovku, mohl bych se v USA bez obav zeptat, kdo vynalezl afroameričany a jak se má říkat černochům, kteří žijí v Německu?  Afroněmci?

Černoška s indickými kořeny. Joe Biden představil jako viceprezidentku Kamalu Harrisovou

-bam-
12. srpna 2020 • 10:25

Necháme si zakazovat filmy, ničit sochy a diktovat politiku? Je to na nás

Oldřich Tichý
14. srpna 2020 • 13:20Také přečtěte

Ředitel VZP Kabátek zůstane ve funkci. Podle správní rady přednostním očkováním předpisy neporušil | iROZHLAS

S Kabátkem jsem nemluvil, záznam o jeho očkování podléhá lékařskému tajemství, říká ředitel nemocnice „Zřejmě přišel …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *