Web zprávy

Karneval v Riu kvůli covidu odloží. Naposledy nebyl před více než stoletím


„Dospěli jsme k závěru, že událost bychom měli odložit. Prostě ji nemůžeme v únoru udělat. Školy samby nebudou mít ani čas, ani finanční a organizační zdroje, aby byly na únor připraveny,“ řekl novinářům Jorge Castanheira, který předsedá Nezávislé lize škol samby v Riu po jednání této organizace.

Rozhodnutí se týká výlučně soutěže škol samby. Městské úřady dosud neoznámily, zda povolí pouliční slavnosti a veselice. Karneval je ale v každém případě noční můrou epidemiologů vzhledem k promiskuitě a velkému davu. Akce se každoročně účastní miliony lidí.

První případ nákazy byl v Brazílii potvrzen den po skončení letošního karnevalu, připomněla agentura AP. Před týdnem agentura na podporu turistiky připustila, že bez očkovací látky proti koronaviru je nejisté, zda bude možné pořádat větší veřejné akce. Naposledy byl karneval v Riu zrušen v roce 1912, kvůli úmrtí ministra zahraničí.

Brazílie s přibližně 212 miliony obyvatel je z hlediska počtu obětí nákazy, skoro 140 tisíc mrtvými, druhou nejvíce postiženou zemí světa po Spojených státech. Z hlediska počtu nakažených je s téměř 4,7 miliony na třetí příčce, po USA a Indii. V průměru denně přibývá 30 tisíc nových případů nákazy a 735 úmrtí.

Největší jihoamerická země ve čtvrtek zaznamenala 32 817 nových případů nákazy a 831 úmrtí v uplynulých 24 hodinách. 

Také přečtěte

Regulace EU roamingu má trvat déle. Komise navrhuje dalších deset let

Letos v červnu to budou čtyři roky od zavedení regulace roamingových služeb na území unijních …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště