Web zprávy

Karolína má obrovský potenciál, můj styl trénování by jí mohl svědčit, říká nový kouč Plíškové | iROZHLAS

Tenistka Karolína Plíšková se na jihu Španělska připravuje na novou sezonu, ve které se chce pokusit o zisk premiérového grandslamového titulu. Pomáhat jí v tom bude i kouč, kterého do svého týmu vzala teprve před pár dny. Němec se srbskými kořeny Sascha Bajin v minulosti spolupracoval s řadou hvězdných singlistek. Převážně šlo o typy, které se svým stylem hry Plíškové podobají.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítTenisový trenér Sascha Bajin | Foto: chryslene caillaud / panoramic | Zdroj: Reuters

„Věřím, že Karolína je hráčka s obrovským potenciálem. Všichni vědí, že je stále jednou z nejlepších na světě. Takže ano, byl jsem velmi nadšený, když přišla nabídka pracovat s bývalou světovou jedničkou,“ vzkázal v nahrávce pro české reportéry Sascha Bajin.

Tenistku Karolínu Plíškovou bude nově trénovat německý kouč Sascha Bajin. Více v příspěvku Jaroslava Plašila

V minulosti pomáhal grandslamovým šampionkám Američance Sereně Williamsové nebo třeba Japonce Naomi Ósakaové. Snad s výjimkou spolupráce s výtečnou atletkou a obranářkou Caroline Wozniackou šlo pokaždé o tenistky, které se snaží velmi agresivně útočit. Tak jak to dělávala i Karolína Plíšková, když byla ve formě. A když třeba německý kouč sedával v boxech soupeřek.

„Karolínu jsem zatím mohl poznávat jako velmi těžkou soupeřku. Když má svůj dobrý nebo alespoň normální den, tak své zápasy většinou vyhrává. Rád pracuji s hráči, kteří mají schopnost rozhodovat o výsledku zápasu sami. Dokáže být na kurtu velmi agresivní. Mám pocit, že můj trenérský styl může Karolíně svědčit,“ doufá trenér.


Šestý rok, sedmý trenér. Karolínu Plíškovou má k úspěchům vést bývalý rádce Williamsové či Ósakaové


Číst článek

Bajin si vždy zakládal na fyzické připravenosti tenistek, aby měly na náročný způsob hry dostatek síly. A v tomto hodně věří práci chorvatského kondičního kouče Azuze Simčiče, který dřív pomáhal třeba Tomáši Berdychovi a teď už pár let právě Karolíně Plíškové.

„Máme skvělý tým s výbornou chemií. Simčič bydlí asi hodinu cesty od mého rodného města, je to bláznivý chlap. A fyzioterapeut Martín Salvador je věčně pozitivně naladěný a usměvavý člověk. Je skvělé, že má Karolína kolem sebe tak fajn lidi,“ dodal Bajin po prvních dnech v týmu Karolíny Plíškové, která vstoupí do nové sezony jako šestá tenistka světového žebříčku.

Jaroslav Plašil

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

West Ham natáhl v novém roce vítěznou sérii, k postupu v FA Cupu pomohl i Souček | iROZHLAS

Fotbalisté West Hamu drží v novém roce stoprocentní bilanci a vyhráli i páté utkání od …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *