Web zprávy

Katar: Pasažérky letadla musely na gynekologickou prohlídku

Katarská vláda se omluvila za incident, kdy byly ženy na letišti v Dauhá kvůli novorozenci nalezeném v odpadkovém koši kontrolovány, zda v nedávné době neporodily, informoval server BBC. Na traumatizující prohlídku upozornila tento týden Austrálie poté, co se někteří cestující obrátili na tamní úřady.

Ženy z letadel, která měla odletět mimo jiné do Austrálie, musely podstoupit improvizované vyšetření 2. října na letišti Dauhá Hamad, kde se v plastovém pytli zahrabaném pod vrstvou odpadků našla novorozená holčička. Letištní personál se tímto způsobem snažil vypátrat rodičku.

Katar oznámil, že se obviněními z ponižující a traumatizující prohlídky zabývá, také upřesnil, že nalezené dítě je v bezpečí a v péči lékařů. I když smyslem akce bylo v první řadě dopadnout viníky, kteří se dopustili „hrozného zločinu“, stát se omlouvá za „způsobené trauma či zásah do osobních práv cestujících“, uvedla katarská vláda v prohlášení.

Kdo je misska, která se vybourala s šéfem parlamentu? Mirka ví, jak rozbušit mužská srdce!

Podle sdělení australské ministryně zahraničí Marise Paynové musely prohlídku na katarském letišti podstoupit ženy z deseti různých letů. Mezi nimi bylo 13 Australanek, státní příslušnost dalších Paynová neupřesnila.

Australská média dříve informovala, že všechny ženy na palubě letadla, které mířilo z Dauhá do Sydney, musely vystoupit. Personál je odváděl do přistavené sanitky, kde jim bylo nařízeno, aby si svlékly spodní prádlo, a musely absolvovat vyšetření. Mnohé z nich kvůli šokujícímu zážitku vyhledaly v Austrálii lékařskou pomoc.

Muž s rakovinou stál v kolejišti v Pardubicích: Prý mu zrušili operaci kvůli koronaviruTaké přečtěte

Na plakátech Ho Či Min i Lenin. Sjezd vietnamských komunistů vybere vedení země

Sjezd se koná za poměrně dobré epidemické situace. Vietnam s 95 miliony obyvatel patří mezi …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *