Web zprávy

Kde bydlíš, kolik roků máš? obtěžoval muž děti v Praze. Policie hledá další oběti

Policejní hlídky muže zadržely v neděli nedaleko dětského hřiště v části metropole Kyje. Na tísňovou linku volal otec nezletilého chlapce, když dítě přiběhlo vyděšené domů poté, kdy ho měl podezřelý cizinec, jehož národnost policie neupřesnila, osahávat a navrhovat mu sexuální praktiky.

Policisté muže našli ve večerce, kde popíjel alkohol. „Jelikož nedbal zákonných výzev, byl za užití donucovacích prostředků zpacifikován a omezen na osobní svobodě,” informovala v úterý o vývoji v případu mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Policie zadržela muže podezřelého z obtěžování dětí

Foto: Policie ČR

Kriminalisté muže obvinili z navazování nedovoleného kontaktu s dítětem a výtržnictví, hrozí mu až dva roky ve vězení. Rovněž navrhli státnímu zastupitelství, aby žádalo soud o uvalení vazby.

Při výslechu podle mluvčí obviněný uvedl, že si téměř na nic nepamatuje a do Česka přijel před dvěma měsíci. „Kriminalisté se však domnívají, že má na svědomí více těchto sexuálních obtěžování. Prosíme rodiče, kteří mají obdobnou zkušenost s tímto mužem, případně byli svědky tohoto jednání, aby neprodleně kontaktovali linku 158 nebo navštívili nejbližší policejní služebnu,” upřesnila Siřišťová.

Cizinec podezřelý z obtěžování dětí v Praze

Foto: Policie ČR

První případ, kvůli kterému je muž podezřelý z obtěžování dětí, se stal 13. října 2018 na stejném hřišti, jako tomu bylo v neděli. Cizinec podle policie tehdy přistoupil k jedné z dívek, dotýkal se jí a vymýšlel různé důvody, aby šli na procházku.

Dívka muže natočila na mobilní telefon. Na videozáznamu, který policie zveřejnila, se muž s přízvukem dívenky mimo jiné vyptává, kde bydlí a kolik jí je roků.

Podezřelý tehdy nakonec hovor ukončil a utekl pryč. „Dívenka vše řekla doma rodičům, kteří video předali policistům, a tak okamžitě proběhla rozsáhlá pátrací akce. Muž ale podle již zjištěných informací opustil 16. října 2018 Českou republiku z důvodu vyhoštění,” dodala mluvčí.

Také přečtěte

‚Ještě to vydržme, prosinec ukázal, že je brzy.‘ Blížíme se rozvolňování opatření? Podle odborníků ne | iROZHLAS

Premiér Andrej Babiš (ANO) odmítl další rozvolňování opatření, jeho vláda ale otevřela některé obchody, ministr …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *