Web zprávy

Kde nosit roušky: Praha zpřísnila opatření, následuje celé Česko

Řada opatření, která mají zpomalit šíření nákazy v zemi, přitom už platí. Od prvního září platí na území Česka povinnost nosit roušky v MHD, vlacích, autobusech a ve vozidlech taxislužby. Dále na úřadech a v místnostech, které slouží pro kontakt s veřejností, a to v provozní v době.

Roušky je dále nutné nosit v nemocnicích, na poliklinikách, v ambulancích, v domovech pro seniory, v lékárnách a v podobných zařízeních zdravotních a sociálních služeb.

INFOGRAFIKA: Bez rizika už není ani dovolená na Kanárských ostrovech, Češi budou muset na test

Na celém území České republiky platí povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách, kde se nachází více než sto osob. Dále pak od půlnoci 27. července platí, že maximální počet účastníků akcí v uzavřených prostorách může být 500.

V tomto případě lze vnitřní prostory rozdělit na pět sektorů po pětistech lidech. Všichni účastníci musí mít na ústech roušky. Nadále platí, že maximální počet účastníků na venkovních akcích je tisíc.

Praha

Narůstá podíl případů, u kterých není jasný zdroj nákazy a nákaza se tak šíří i u osob, které nebyly v kontaktu s nakaženou osobou, nebo u osob, které nepobývaly v nemocí COVID-19 zasažené oblasti.

Od 1. září v Praze platí povinnost nošení roušek v MHD, ve vnitřních prostorách zdravotnických zařízení, zařízení sociálních služeb a na úřadech. Dále platí povinnost nošení roušek ve všech vnitřních prostorách pražského letiště.

K těmto opatřením v metropoli přibylo od 9. září zavření barů a restaurací v době od půlnoci do šesté hodiny ranní, povinné budou i roušky v obchodech. Od 14. září navíc budou muset roušky nosit žáci ve společných prostorech všech škol.

INFOGRAFIKA: Koronavirový semafor označil za rizikové okolí Prahy a jih Moravy

Moravskoslezský kraj

Ostravští hygienici ruší od 1. září mimořádná opatření kvůli šíření COVID-19 platná pro Moravskoslezský kraj. Lidé na Frýdecko-Místecku tak už například nebudou muset mít roušky v autech a obchodech, řekl mluvčí hygieniků Aleš Kotrla.

V celém kraji ale budou od stejného dne platit celostátní opatření. Tedy povinnost nosit roušky ve vozech MHD, na úřadech či ve zdravotnických zařízeních.

Františkovy Lázně

Krajská hygienická stanice Karlovarského kraje (KHS) nařídila lidem si ve zdravotnických, ubytovacích a stravovacích zařízeních zakrývat ústa a nos. 

Situace v Česku je znepokojivá, varuje WHO. Měli byste mlčet, reagoval Babiš

Nová Ves na Plzeňsku

V Nové Vsi musejí lidé od středy povinně nosit na veřejných prostranstvích přes ústa a nos roušky či respirátory, musejí dodržovat odstupy, nesmějí se shromažďovat. Pro veřejnost se zavřela restaurace a obecní úřad, nesmí se pořádat kulturní, společenské a sportovní akce ani soukromé oslavy.

Kde podle ministerstva hrozí nákaza a kde jsou povinné roušky:

 Také přečtěte

Covid-koncert skupiny The Flaming Lips. Všichni byli v plastových koulích

Na místě se nacházelo celkem 100 bublin a v každé z nich mohli být maximálně …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *