Web zprávy

Kdo je Trumpova kandidátka do NS? Konzervativní matka sedmi dětí má zamezit potratům

27. září 2020 • 15:25

„Dnes je mou ctí nominovat jeden z nejskvělejších a nejnadanějších právnických mozků do Nejvyššího soudu,“ oznámil Trump. Barrettové pak řekl, že je na tuto práci „mimořádně kvalifikovaná“. Prezident Coneyovou Barrettovou uvedl také jako „ženu jedinečných výsledků“ a jako „ženu pozoruhodného intelektu a charakteru“. Zdůraznil i její „nezlomnou věrnost“ ústavě Spojených států.

Trumpovu kandidátku, která by se stala teprve pátou ženou mezi soudci Nejvyššího soudu, bude muset potvrdit ještě Senát, ve kterém mají jeho republikáni většinu. Demokraté prezidentovu snahu o jmenování nástupkyně Baderové Ginsburgové ještě před listopadovými prezidentskými volbami ostře kritizují. Podle nich by měl volné místo u Nejvyššího soudu obsadit až nový šéf Bílého domu.

Po volbách se nevyhneme lockdownu. Loď se potápí a na palubě se pořád tančí

Lucie Tomanová
26. září 2020 • 22:56

Coneyová Barrettová je soudkyní odvolacího soudu pro sedmý okruh, což je federální odvolací soud pro státy Illinois, Wisconsin a Indiana se sídlem v Chicagu. Je považována za konzervativní soudkyni. Pokud Senát Barrettovou schválí, tak v devítičlenném NS posílí konzervativní křídlo, které bude mít převahu šest ku třem. Zesnulá Ginsburgová byla označována za liberální soudkyni.

Barrettová je známá jako odpůrkyně potratů, je také praktikující katoličkou. V roce 2017 list The New York Times uvedl, že byla aktivním členem křesťanského společenství People of Praise (Lidé chvály), podle některých zdrojů je členkou dodnes. Tato skupina mimo jé praktikuje formu duchovního vedení, tzn., že člen společenství je pod vedením duchovně zralejšího člena.

Je vdaná. S manželem, významným právníkem Jessem Barretem, mají sedm dětí, z nichž dvě jsou adoptované z Haiti.

Prymula: Přijdou další omezení pro akce, za 14 dní můžeme být ještě tvrdší, vyznamenání…

Čestmír Strakatý
24. září 2020 • 10:01

Slumy New Yorku na přelomu století: Miliony imigrantů, špína, chudoba a vraždy

Martin Mrázek
23. února 2017 • 16:31Také přečtěte

České uživatele Androidu ohrožuje bankovní malware. Obchází SMS ověření

V Česku podle statistiky společnosti přibyly mobilní aplikace ohrožující online platby, tyto rizikové aplikace zpravidla …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště