Web zprávy

Kdo může, ať stoná doma. Hradišťská nemocnice kvůli covidu uvolňuje lůžka

ilustrační snímek

ilustrační snímek


| foto: Zdeněk Němec,
MAFRA

„Dočasně jsme sdružili některé lůžkové fondy, pro případné další pacienty, kteří trpí onemocnění covid 19,“ uvedl mluvčí Nemocnic Zlínského kraje Egon Havrlant.

Podle něj je v současné době v nemocnici v Uherském Hradišti hospitalizováno 68 covid pozitivních pacientů, 13 z nich je na plicní ventilaci. Ve všech nemocnicích Zlínského kraje leží celkem 129 nemocných, 30 z nich je potom napojeno na plicní ventilaci.

Na změny v uherskohradišťské nemocnici upozornila Česká televize. 

„Uvolnili jsme lůžka pro potenciální další pacienty s koronavirem, vzhledem k tomu, jaký je vývoj v regionu,“ řekl Havrlant.

Koronavirus se na Uherskohradišťsku rychle šíří. Původně pozitivní pacienty s těžším průběhem přijímala ve Zlínském kraji pouze nemocnice v Uherském Hradišti, poté se ale do péče musely zapojit i ostatní nemocnice.  

„Jsme nuceni omezovat neakutní péči a vytvářet lůžkové i personální kapacity ke zvládnutí probíhající krize. Tato situace nás vůbec netěší, ale máme jediný cíl a nelehký úkol, zajistit pro vás veškerou potřebnou akutní péči, a to i v době rychle sílící epidemie nemoci Covid-19,“ uvedl ředitel Uherskohradišťské nemocnice Petr Sládek.

Také přečtěte

Třinec ve šlágru kola přestřílel Spartu po nájezdech, Boleslav na domácím ledě překvapil Litvínov | iROZHLAS

Hokejisté druhého Třince porazili ve šlágru 36. kola extraligy na svém ledě vedoucí Spartu 5:4 …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *