Web zprávy

Kellnerova PPF může převzít Novu. Svolení ji udělila Evropská komise

Komise došla k závěru, že tato transakce nevzbuzuje obavy z narušení hospodářské soutěže v Evropském hospodářském prostoru a neovlivní postavení obou společností na dotčených trzích. Firmy totiž v zásadě nesoupeří o práva na stejná sportovní utkání a transakce povede pouze k omezenému zvýšení stávajícího podílu skupiny PPF na trhu. Obdobně lze říci, že činnost skupiny PPF představuje pouze zanedbatelný podíl a významně neposílí postavení společnosti CME na trhu prodeje reklamního prostoru v Česku, napsal server.

Součástí CME jsou televizní stanice v pěti zemích střední a východní Evropy včetně české skupiny Nova. „Komise dospěla k závěru, že transakce nevzbuzuje obavy z narušení hospodářské soutěže v Evropském hospodářském prostoru,“ uvádí se v prohlášení.

CME podepsala smlouvu s dceřinými společnostmi skupiny PPF loni v říjnu a její akcionáři schválili nabídku na převzetí od PPF letos v únoru. Hodnota transakce činí asi 2,1 miliardy dolarů (více než 48 miliard korun). Schválení od Evropské komise bylo poslední překážkou v dokončení transakce.

CME je jednou z předních mediálních a zábavních společností střední a východní Evropy. Vysílá na 30 televizních kanálech, a to jak v modelu volně dostupných, tak placených kanálů, a oslovuje 45 milionů diváků. Součástí CME v České republice je společnost CET 21, která je držitelem licencí na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Nova 2, Nova Action, Nova Gold a Nova International.

Nejistota ohledně transakce s PPF sráží akcie CME

CME loni zvýšila provozní zisk o šest procent. V konstantních kurzech se zvýšil o 11 procent na 187,3 milionu dolarů. Firma také splatila dluh v objemu 150 milionů eur. V České republice CME zvýšila provozní zisk OIBDA o 7,4 procenta na 101,6 milionu dolarů.

V CME vlastní 64 procent akcií americká společnost AT&T. Po započítání prioritních akcií kontroluje až 75 procent společnosti, upozornila agentura Reuters. Podíl v CME získala AT&T díky spojení s mediální firmou Time Warner.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb přes telekomunikace, nemovitosti, strojírenství, biotechnologie až po pojišťovnictví. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe.

Komentář Viliama Bucherta: Nova v rukou Kellnera. Mediální trh čeká zásadní změnaTaké přečtěte

Dior představil novou kolekci haute couture v magickém videu

Největším vrcholem každoročního módního kalendáře je Týden módy s prestižním podtitulem haute couture. Letos probíhá …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *