Web zprávy

Kim se nečekaně omluvil Jižní Koreji za zastřelení úředníka: Mrzí mě, že jsem vás zklamal

Vojáci KLDR proti Jihokorejci údajně zakročili v rámci snah o zastavení šíření koronaviru.

Severokorejské úřady podle Soulu napsaly v dopise adresovaném jihokorejské hlavně státu Mun Če-inovi, že k indidentu nemělo dojít a že jej Kim Čong-un hluboce lituje. Mrzí ho rovněž, že touto nešťastnou událostí zklamal Jihokorejce. Severokorejský vůdce pak vyjádřil přání, aby aféra nepoškodila vzájemnou důvěru mezi oběma zeměmi.

Agentura AP uvádí, že je výjimečně neobvyklé, aby se vůdce Severní Koreje za cokoliv omlouval svému jižnímu sousedovi. Na Korejském poloostrově přitom panuje napjatá situace od letošního června, kdy KLDR zničila výbuchem styčný úřad obou států a hrozila Soulu vojenským zásahem.

Podle dřívějších zpráv světových agentur zmizel úředník v pondělí z jihokorejské lodě, která kontrolovala možné nepovolené rybaření v oblasti námořní hranice mezi oběma zeměmi u jihokorejského ostrova Jonpchjong.

KLDR uvedla, že severokorejští vojáci vypálili na úředníka asi 10 ran v rámci „opatření na kontrolu šíření infekce” poté, co se muž odmítl identifikovat a snažil se uprchnout. Pchjongjang také potvrdil předchozí dohady Soulu, že vojáci spálili úředníkovu loď. Tělo zastřeleného pak Severokorejci údajně nenalezli.

Také přečtěte

Kolik bude stát Illéše hattrick? Tisíc korun přesně, smál se jihlavský útočník

Jakub Illéš (vpravo) | foto: Petr Lemberk, MAFRA Do konce základní části zbývají ještě dvě kola. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště