Web zprávy

Klaus: Babiš a Prymula straší a vyhrožují

„Považujeme za nutné říci právě teď zřetelně a nahlas, že strašení a vyhrožování občanům, jaké předvedli pánové Babiš a Prymula na dnešní tiskové konferenci, je rezignací na seriózní přístup k řešení dnešní situace a na poskytování pravdivých informací,” uvedli zástupci institutu.

Babiš s Prymulou na páteční tiskové konferenci vyzvali k dodržování nařízení proti novému koronaviru. Pokud by lidé podle nich nařízení vlády nerespektovali, hrozila by přísnější opatření včetně tzv. lockdownu, tedy kompletního uzavření země jako na jaře v počátcích epidemie covidu-19. Postup vlády zdůvodnili vážností situace kolem epidemie.

Podle institutu by neměly být používány výroky typu, že v Česku nastal exponenciální růst počtu nakažených. „To jen prozrazuje nedostatečnou znalost jednoduché matematiky. Počet nakažených, nemluvě o tom, že to není počet nemocných, exponenciálně neroste,” uvedli Klaus, Weigl a Jakl.

Některá přijatá a navrhovaná opatření trio z Institutu Václava Klause považuje za „zjevně nesmyslné, přestřelené a nadsazené”, ukazuje to podle nich na absenci racionálního přístupu. Zesiluje to podle nich nedůvěru občanů ke krokům vlády.

Babiše také kritizují za hrozbu lockdownem. „Nejen eventuálně uskutečněný lockdown ekonomiky a společnosti, ale i výroky o možném lockdownu z úst předsedy vlády mají v okamžiku jejich vyslovení obrovské ekonomické náklady,” napsali. Už nyní podle nich zásadním způsobem „podvazují veškerou ekonomickou aktivitu”. „Vzniká bludný kruh, který bude obtížné opustit,” dodali.

Také přečtěte

Izrael v Maroku otevřel svůj zastupitelský úřad, premiér Netanjahu pozval krále Muhammada VI. | iROZHLAS

Izrael otevřel svůj nový zastupitelský úřad v Maroku. Od začátku roku tak ztrojnásobil počet svých …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *