Web zprávy

Klub chce obejít zavírací hodinu nočním natáčením, zve tancující komparzisty

Pozvánka na natáčení se objevila ve čtvrtek na facebookových stránkách klubu. Film je podle ní o elektronické hudební scéně, láskách a pařbách dnešní mladé generace. Každý večer se má měnit hudební program a podle pozvánky byli do filmu obsazeni také místní dýdžejové.

„Studenti FAMU a Prague Film School nás poprosili o poskytnutí prostoru k natáčení. Studenty jsme podporovali vždy a v tuhle chvíli, kdy musíme jako klub být pro veřejnost zavření, nám to vyhovuje. Sháníme tedy na každý den komparz (bez nároku na honorář), který bude každý den hrát návštěvníky klubu. Jde o hodiny záběrů na tančící a bavící se lidi a pro vybrané menší epizodní role ve filmu,“ píše se v příspěvku.

Z komentářů pod příspěvkem je zřejmé, že naprostá většina diskutujících výzvu chápe jako snahu klubu obejít vládní nařízení, které od 24. září na dva týdny ukládá všem provozovatelům barů a restaurací zavřít po 22. hodině. Klub za to sklidil jak nadšené, tak odsuzující reakce.

Redakce iDNES.cz se obrátila na provozovatele klubu, na telefon ani e-mail však zatím nikdo nereagoval. 

Filmová a televizní fakulta Akademie múzických umění (FAMU) se proti tvrzení klubu Cross ohradila. Podle ní žádné podobné natáčení studentů v plánu není. 

„FAMU aktuálně neprodukuje studentský film, který by se natáčel v prostorách klubu Cross, ani film, který by se obsahově zabýval elektronickou hudební scénou,“ uvedla mluvčí filmové fakulty Klaudie Osičková.

Dodala, že studenti nyní při natáčení dodržují veškerá hygienická opatření stanovená vládou. 

Je to výsměch, řekl Prymula

Ministr zdravotnictví Roman Prymula v pátek na tiskové konferenci označil snahu klubu za výsměch vydaným nařízením.

„Toto je aktivita naprosto nežádoucí a myslím si, že to nakonec neproběhne. Beru to jako výsměch a příklad toho, jak bychom k opatřením neměli přistupovat. Nařízení neděláme kvůli tomu, abychom někomu otravovali život, ale abychom zastavili růst nakažených,“ řekl Prymula.

Policisté, kteří na dodržování nařízení vlády dohlížejí, budou na akci reagovat podle toho, zda se bude skutečně konat.

„V případě, že budeme na místo voláni kvůli otevíracím hodinám nebo jinému porušení vládního nařízení, tak věc zadokumentujeme a oznámíme hygieně,“ řekl mluvčí policie Jan Daněk.

Jak budou na argument o natáčení studentského filmu nahlížet hygienici, zatím není jasné. „Situaci zatím prověřujeme,“ sdělil mluvčí pražské hygieny Zbyněk Boublík.

Také přečtěte

Evropská unie vyzvala k úpravě vakcín pro nové mutace

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) už vydala pro výrobce, kteří plánují upravit své vakcíny, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště