Web zprávy

Konec října ve znamení deště, víkend ale přinese teplé podzimní počasí

„Čtvrtek i další dny přinesou většinou hodně oblačnosti, slunce se může na obloze ukázat jen na chvíli. Dneska a taky v pátek část dne proprší,“ řekl o počasí meteorolog z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Jan Šrámek.

Podle meteorologů se v sobotu bude déšť objevovat jen ze začátku na severovýchodě republiky a neděle už se většinou obejde bez deště. Na přelom října a listopadu zůstane relativně teplo, odpolední teploty se mohou během víkendu dostat ojediněle až na 16 °C, nejčastěji budou kolem 11 °C.

Ve čtvrtek předpověď ukazuje ze začátku hodně oblačnosti s občasným deštěm. Odpoledne a večer pršet přestane a od severozápadu bude přechodně polojasno. Později večer bude v Čechách opět přibývat oblačnost a na Šumavě se přidá znova déšť. 

Nejvyšší teploty vystoupí na 8 až 12 °C, na jihu Moravy ojediněle až na 14 °C, v 1 000 m na horách bude kolem 5 °C, v Beskydech kolem 8 °C.

V noci na pátekbude zataženo až oblačno, v Čechách a k ránu i na západě Moravy občas déšť. V severovýchodní polovině území, postupně jen na severovýchodě polojasno až skoro jasno a ojediněle mlhy. Nejnižší teploty 7 až 3 °C, na severu a východě při malé oblačnosti až 0 °C a přízemní mrazíky, k ránu v Čechách oteplování. 

V pátek přes den by mělo být převážně zataženo, občas déšť nebo mrholení, večer na jihozápadě ubývání srážek. Nejvyšší teploty 9 až 13 °C. 

V sobotu meteorologové předpovídají zataženo až oblačno a místy občasný déšť, zejména v severovýchodní polovině území. Během dne od jihozápadu ustávání srážek a později i ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, v Čechách a na jižní Moravě ojediněle až 16 °C. 

Neděle přinese převážně zataženo nízkou oblačností, místy mlhy. Na horách a ojediněle i v nižších polohách polojasno. Ojediněle mrholení. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, při zmenšené oblačnosti až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, při zmenšené oblačnosti kolem 14 °C. 

V pondělí bude převážně zataženo nízkou oblačností, místy mlhy, ojediněle mrholení. Na horách a ojediněle i v nižších polohách polojasno. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, při zmenšené oblačnosti až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, při zmenšené oblačnosti kolem 14 °C. 

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka ukazuje oblačno až zataženo, místy občasný déšť nebo přeháňky. Postupně ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 10 až 5 °C, postupně 5 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 16 °C, v závěru období 6 až 11 °C.Také přečtěte

Díky dálnici budou mít Postoloprtští fotbal se sezením, hřiště se stěhuje

„Smlouva s vítězem výběrového řízení na stavbu stadionu by se měla podepsat na konci ledna …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *